میرزایی نیکو : اگر اصلاح طلبان در قم به لاریجانی کمک نمی کردند رای نمی آورد ، اصولگرایان به او مهر پرتاب کردند ، لاریجانی هم اهل مشورت است و هم یک تنه کارها را جلو می برد

نگام ، سیاسی _  یک عضو فراکسیون امید معتقد است که اگر حمایت اصلاح طلبان از علی لاریجانی نبود او نمی توانست در انتخابات مجلس دهم پیروز شود. او می گوید اصولگرایان همانهایی بودند که به ایشان مهر پرتاب کردند و حال با توجه به مدیریت خوبی که در مجلس داشتند توجه به ایشان بیشتر شده است.

قاسم میرزایی نیکو عضو فراکسیون امید در گفت و گو با خبرنگار اعتمادآنلاین در خصوص ارتباط فراکسیون امید و ولایی، گفت: ارتباط منظمی میان فراکسیون امید با فراکسیون ولایی وجود ندارد. در زمان هایی که نیاز می شود نمایندگانی از فراکسیون ها می نشینند و مباحث را بررسی می کنند. برای مثال در زمان تعیین کابینه و هماهنگی برای رای دادن به وزرا چنین اتفاقی افتاد. اما به این شکل نیست که به صورت منظم جلسات منسجمی وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: معمولا فراکسیون ها هیات رئیسه دارند و اعضایی از هیات رئیسه، کاندیدا و یا معرفی می شوند و می نشینند بایکدیگر صحبت می کنند. در جریان هماهنگی برای رای دادن به وزرا، از فراکسیون امید آقایان وکیلی، حسین زاده و پارسایی و از دو فراکسیون دیگر نیز آقایان حاجی بابایی، نعمتی، جلالی وعظیمی در این جلسات حضور داشتند. فراکسیون امید با فراکسیون مستقلین ارتباط بهتری دارد.
این نماینده مجلس در خصوص برخی بحث ها پیرامون کاندیدا شدن آقای لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰، گفت: شما خبرنگاران این موضوع را آغاز کرده اید. قبل از انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس را داریم که تا این انتخابات هم بیش از دو سال زمان باقی مانده، بهتر است بروید به انتخابات مجلس بپردازید.
وی افزود: البته قبل از این هم بروید و فشار بیاورید تا احزاب راه بیفتند. احزاب باید جامعه را نمایندگی کنند فراکسیون که نشد نمایندگی کردن جامعه. فراکسیون جریانی برای پیگیری فرایندهای کلی با موضوع مشخص است و نمی تواند جایگزین حزب شود. باید احزاب تشکیل شوند. البته احزاب هم وجود دارند که باید تقویت شوند.
میرزایی نیکو با تاکید بر لزوم فعال شدن احزاب، تصریح کرد: برای تقویت احزاب باید همه بپزیرند که احزاب جایگاه دارند و به آن اعتبار بدهند و همه آن را به رسمیت بشناسند.
وی همچنین در پاسخ به اینکه چقدر مرز آقای لاریجانی به اصلاح طلبان نزدیک است؟، اظهارداشت: آقای لاریجانی اصلاح طلب نیست بلکه یک فرد مستقل است و سعی میکند روش اعتدالی را پیگیری کند و در مدار اعتدال حرکت می کند.
این عضو فراکسیون امید با اشاره به نقش لاریجانی در نظام،خاطرنشان کرد: بالاخره ایشان رئیس یک قوه است و رئیس یک قوه نقش ویژه ای دارد. ضمن اینکه آقای لاریجانی علاوه بر رئیس قوه، سوابق سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خوبی هم دارند.
میرزایی نیکو در خصوص نحوه مدیریت رئیس مجلس، یادآور شد: آقای لاریجانی هم اهل مشورت هستند و هم یک تنه کارها را جلو می برند. در برخی موارد مشورت می کنند و در برخی موارد خیر. به هر حال چون عضو هیات رئیسه هستند مجبور است تا با هیات رئیسه هماهنگی داشته باشد.
وی با اشاره به جایگاه لاریجانی در میان اصولگرایان، تاکید کرد: اصولگرایان آنهایی بودند که در قم به سمت ایشان مهر پرتاب کردند و اگر اصلاح طلبان در قم به آقای لاریجانی کمک نمی کردند ایشان رای نمی آورد.
این نماینده مجلس ادامه داد: اما در حال حاضر و در مجلس قضیه اعتدالیون و مستقلین تفاوت دارد و حرکت های خوب و سنجیده آقای لاریجانی و اداره خوب مجلس توسط ایشان همه دست به دست هم داده تا کار منظمی انجام شود و توجه به ایشان بیشتر شود.
میرزایی نیکو اظهارداشت: ممکن است که آقای لاریجانی در خصوص رای آوری در قم نظر دیگری داشته باشد اما همه می دانند که لیست امید در قم بجای اینکه سه نفر معرفی کند دو نفر معرفی کرد و یک جای خالی برای ایشان گذاشت.