جعفرزاده ایمن‌آبادی تشریح کرد : دلسوزی یا اشک تمساح احمدی‎نژاد برای مالباختگان موسسات مالی؟

نگام ، سیاسی _ عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس بر این عقیده است که تحرکات اخیر احمدی‌نژاد و اتهام زنی به‌جای پاسخگویی، شیوه‌ی همیشگی او بوده است و قوه قضاییه سریعاً باید به تخلفات او رسیدگی کند تا مردم یک‌نفس راحت از دست او بکشند.

بازهم محمود احمدی‌نژاد؛ بازهم فرارِ روبه‌جلو و بازهم به سخره گرفتن شعور مردم. گویی رئیس دولت پاک دست اصرار عجیبی دارد که همچنان در رسانه‌ها و صدر اخبار حضورداشته باشد، کما فی‌السابق تشنه دیده شدن است.

در روزهای اخیر، رسانه های نزدیک به رئیس دولت های نهم و دهم، فیلمی را از محمود احمدی‌نژاد منتشر کرد. رئیس‌جمهور سابق کشورمان در این فیلم در خصوص مؤسسات مالی و اعتباری که ورشکست شده‌اند صحبت می‌کند و به‌نوعی از دولت و مسئولین گله و شکایت می‌کند که چرا به مالباختگان و این مؤسسات رسیدگی لازم نمی‌شود.

مدت زیادی است که بسیاری از مؤسسات مالی و اعتباری به دلیل سوء مدیریت و بدهی‌های کلان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شده و بسیاری از آن‌ها نیز ورشکست شدند. مردمی که با هزار امید و آرزو و باهدف دریافت سود بیشتر سرمایه‌های خود را در این مؤسسات قراردادند اما حالا با پول‌های بربادرفته و مسئولینی که پاسخگو نیستند، روبه‌رو هستند. بسیاری از مالباختگان مؤسساتی همچون کاسپین، پدیده و غیره هفته‌هاست که جلوی درب قوه قضاییه تحصن کرده‌اند تا شاید کسی صدایشان شود.

از سوی دیگر اما دولت و نمایندگان مجلس، قول داده‌اند تا به این اتفاق سریعاً رسیدگی کنند و سرمایه‌های مردم را به آن‌ها برگردانند.

مؤسسات مالی و اعتباری که این روزها با بدترین شرایط مالی ممکن روبه‌رو هستند، در دولت‌های نهم و دهم همچون قارچ در سراسر کشور رشد کرده و بدون مجوز رسمی از بانک مرکزی شروع به رشد و فعالیت کردند. محمود احمدی‌نژاد حالا اما از اتفاقی ابراز ناراحتی می‌کند که سنگ بنایش در دوران مدیریتی خود او گذاشته‌شده است.

به عقیده بسیاری از سیاسیون و کارشناسان، این رفتارهای احمدی‌نژاد مسبوق به سابقه و بیشتر برای فرار روبه‌جلو است؛ محمود احمدی‌نژاد که روزی نیست از سوی قوه قضاییه و دیوان محاسبات، پرونده‌ای از تخلفات میلیاردی او و هم‌تیمی‌هایش کشف و افشا نشود، این روزها دایه‌ی مهربان‌تر از مادر شده و مقصر را دولت و قوه قضاییه ‌می‌داند. قطعاً و یقیناً نمی‌توانیم نقش دولت و بانک مرکزی را برای جلوگیری از فعالیت این مؤسسات مالی و اعتباری نادیده بگیریم، اما به نظر می‌رسد احمدی‌نژاد بهتر است که به‌جای ابراز نگرانی و ناراحتی برای مالباختگان، پاسخگوی تخلفات میلیاردی خود و رفقایش باشد.

غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه در گفت‌وگو با رویداد۲۴، به سخنان اخیر محمود احمدی‌نژاد مبنی بر رسیدگی به مالباختگان مؤسسات مالی و مقصر دانستن دولت و بانک مرکزی، گفت: من واقعاً تعجب می‌کنم که چرا احمدی‌نژاد آن‌قدر راحت به شعور مردم توهین می‌کند. قاطبه این مؤسسات، در زمان ریاست ایشان و بدون مجوز شروع به فعالیت کردند.

جعفر زاده با بیان اینکه بانک مرکزی در دولت احمدی‌نژاد به‌صورت کیلویی و تناژی به مؤسسات مالی و اعتباری مجوز داده بود گفت: متأسفانه در دوران احمدی‌نژاد هیچ‌ نظارتی بر مؤسسات مالی و اعتباری صورت نمی‌گرفت. از همان زمان مشخص بود که به دلیل عدم نظارت و مجوز، این مؤسسات درنهایت پول مردم را به قولی بالا می‌کشند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه بابیان اینکه احمدی‌نژاد اکنون دایه‌ی مهربان‌تر از مادر شده است، تصریح کرد: احمدی‌نژاد مدام در حال فرار روبه‌جلو است برای اینکه پاسخگوی اتهامات و تخلفاتش نباشد؛ او با این کار سعی دارد تا اذهان مردم را به سمت دیگری سوق دهد.

جعفر زاده ادامه داد: من از دیوان محاسبات گله‌مند هستم که چرا به بررسی تخلفات رئیس دولت نهم و دهم سرعت نمی‌دهد؛ دیوان محاسبات و قوه قضاییه چرا به تخلفات این مرد رسیدگی نمی‌کنند؟ و اجازه می‌دهند این مرد با گستاخی هرچه‌تمام‌تر از خودش کلیپ پر کند و همه مسائل را زیر سؤال ببرد. متأسفانه کشور همچنان درگیر مشکلاتی است که حاصل تصمیمات نابخردانه احمدی‌نژاد است.

این نماینده مجلس بابیان اینکه ضعف دستگاه‌های نظارتی باعث شده تا احمدی‌نژاد به‌جای پاسخگویی دیگران را متهم کند؛ گفت: اگر دستگاه‌های نظارتی بدون مماشات به تخلفات احمدی‌نژاد رسیدگی می‌کردند اکنون او در موقعیت فعلی نبود که بخواهد چنین اظهارنظرهای غیر کارشناسانه‌ای را ارائه دهد.

جعفر زاده بابیان اینکه حضور احمدی‌نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام موقت است، تصریح کرد: بعدازاینکه حکم دادگاه در خصوص تخلفات محمود احمدی‌نژاد صادر شود، او از مجمع خارج خواهد شد و صلاحیت ماندن در آنجا را نخواهد داشت. البته رهبر معظم انقلاب کار خوبی کردند که ایشان را به عضویت مجمع تشخیص درآوردند زیرا هنوز حکمی برای احمدی‌نژاد صادر نشده است. امیدواریم قوه قضاییه جسارت به خرج دهد و با این مرد برخورد کند تا دیگر شاهد چنین فرافکنی‌ها نباشیم. من واقعاً تعلل قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی را متوجه نمی‎شوم.

غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی ادامه داد: البته این شیوه‌ی همیشگی احمدی‌نژاد است، دست پیش را می‌گیرد که پس نیافتد. خدا را شکر مردم دیگر این مرد را می‌شناسند و ماهیت او هم برای همه مردم آشکارشده است. بحث کردن در مورد احمدی‌نژاد فقط وقت تلف کردن است؛ اکنون قوه قضاییه باید ورود کند و کار را تمام کند تا ملت بتواند یک‌نفس راحت از دست ایشان بکشد.