پول زوری که از مردم گرفته می‌شود

نگام، اقتصادی – قیمت‌های مصوبی برای تاکسی‌های فرودگاه بین المللی امام خمینی مشخص شده است با این حال تخلفات عجیبی توسط برخی تاکسیران‌ها صورت می‌گیرد و گویا هیچ نظارتی وجود ندارد و خود را به هیچ کس پاسخگو نمی‌دانند.

با اینکه قیمت‌های مشخصی برای تاکسی‌های فرودگاه امام خمینی اعلام شده است کماکان برخی از رانندگان با ترفندهایی اقدام به دریافت وجه بیشتری از مسافران می‌کنند.

طبق اعلام سازمان تاکسیرانی، نرخ کرایه تاکسی‌های لوکس، ۷۵ هزار تومان و تاکسی‌های سمند و پژو ۶۵ هزار تومان تعیین شده است اما برخی از رانندگان با اعلام اینکه نرخ‌های سال ٩۶ افزایش داشته است و هنوز برچسب‌های قیمت به دستشان نرسیده است ١۵ تا ٢۵ هزار تومان مبالغ بیشتری دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار روزپلاس جدیدترین ترفند برخی از این رانندگان متخلف دریافت هزینه ورود به پارکینگ است به این معنا که با ورود به پارکینگ منزل مسافر که اصولا جهت تسهیل در حمل بار به وسیله آسانسور است مبلغ ١۵ هزار تومان به کرایه اضافه می‌شود. آن طور که به نظر می‌رسد عدم نظارت به حدی است که رانندگان به اعتراض مسافرین نیز توجهی نکرده و به تخلف خود ادامه می‌دهند.

به علاوه با توجه به اینکه فرودگاه بین المللی امام پذیرای تعداد زیادی مسافران خارجی است اینگونه رفتار برخی افراد سودجو می‌تواند باعث بی اعتمادی و تخریب چهره کشور در نظر گردشگران خارجی شود.