محسن هاشمی:انتصابات نجفی سیاسی نیست ، او چندسال پیش از کارگزاران جدا شد

نگام ، سیاسی _ آنچه از فرآیند انتصابات در شهرداری تهران و نگاه حاکم بر آن متوجه می‌شویم این گونه است که به نظر می‌آید مجموعه شهرداری تهران و در راس آن آقای دکتر نجفی سعی می‌کند به جای حاکم کردن نگاه سیاسی، شایسته‌سالاری را مد نظر قرار دهد.

محسن هاشمی در روزنامه اعتماد نوشت:

همانطور که احتمالا شهروندان تهرانی نیز در جریان قرار گرفته باشند امروز یکی از اصلی‌ترین معضلات شهرداری تهران تعداد نیروهایی است که در شهرداری جمع شده‌اند. این مساله موجب شده است تا استفاده از نیروهای متخصصی که بیرون از شهرداری هستند کار مشکلی باشد. بنابراین اولویت این است که از نیروهای داخل شهرداری استفاده کنند.

در خصوص نگاه سیاسی شخص شهردار نباید فراموش کرد که آقای نجفی خودشان هم گفته‌اند که بیش از چند سال است از حزب کارگزاران بیرون آمده‌اند. بنابراین نمی‌توان گفت شهردار تهران در ابلاغ‌ها و احکامی که برای افراد صادر کرده است، نگاه کارگزارانی دارد.

در حال حاضر آماری در اختیار نداریم که بر اساس آن بگوییم چند درصد انتصابات شهرداری از بدنه اصلاح‌طلبی بوده است اما آن طور که ارزیابی‌های اولیه و شنیده‌های ما می‌گوید از نظر شایسته سالاری روند خوبی در شهرداری اتفاق افتاده و گمان می‌کنم اصلاح‌طلبان نیز از فرآیند طی شده در شهرداری تهران در دوره جدید راضی باشند.