حاجی بابایی : جبهه مردمی جمع حداکثری ۷۰ درصدی بود؛ اجماع نبود/ باید به وحدتی بیش از آنچه در جمنا اتفاق افتاد، برسیم

نگام ، سیاسی _ عضو جبهه مردمی با تاکید بر اینکه در جریان اصولگرایی باید به یک وحدت بیش از آنچه در جمنا اتفاق افتاد برسیم، گفت: آن وحدت حداکثری بود اما باید این حداکثر افزایش پیدا کند و معتقدم جمنا جمع حداکثری ۷۰ درصدی بود، اما اجماع نبود.

به گزارش ایلنا ، حمیدرضا حاجی بابایی  در پاسخ به این سوال که هیئت مشورتی جمنا قرار است چه راهبردی داشته باشد، گفت: بحث درباره جبهه مردمی این است که تشکیلاتی شکل گرفت و به انتخابات رسید و آن را برگزار کرد و اکنون باید بررسی و آسیب شناسی کنند و بر اساس آن ببینند برای آینده چه باید کرد و این کار عقلانی و عادی است که باید با دقت و توجه مورد پیگیری قرار گیرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا اصولگرایان در انتخابات آتی با همان الگوی جمنا پیش خواهند رفت، گفت: این مساله‌ای است که باید به آن برسیم و بررسی کنیم که چگونه به عرصه انتخابات آتی وارد شویم؛ چگونه حضور یافتن در عرصه سیاسی بسیار مهم است.

عضو جبهه مردمی درباره اینکه با توجه به بحث محوریت جمنا در بین اصولگرایان آیا این جناح محوریت جبهه مردمی را قبول دارد، گفت: باید به بحث و گفت‌وگو بنشینیم و اگر اصولگرایان پذیرفتند این مسیر ادامه پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه باید اینکه محوریت جمنا گسترش یابد و به سمت یکپارچگی پیش رود، بیان کرد: چگونگی گسترش محوریت جمنا هنوز مشخص و اعلام نشده است.

حاجی بابایی ادامه داد: در هیئت مشورتی، دوستان مباحثی را مبنی بر اینکه به چه شکلی وارد عرصه انتخابات آتی شوند و اینکه آیا می‌توان با روند فعلی به کار ادامه داد یا باید آن را اصلاح کرد بحث وجود دارد و این بستگی به کار کارشناسی دارد و حتما به جمع‌بندی خواهند رسید.

این عضو جبهه مردمی با تاکید بر اینکه در جریان اصولگرایی باید به وحدت بیش از آنچه در جمنا اتفاق افتاد برسیم، اظهار داشت: آن وحدت حداکثری بود اما باید این حداکثر افزایش پیدا کند و معتقدم جمنا جمع حداکثری ۷۰ درصدی بود اما اجماع نبود.

وی در رابطه با اینکه آیا قالیباف هم در هیئت مشورتی حضور دارد، گفت: بسیاری از افراد در این هیئت حضور دارند که به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند و با توجه به اینکه به سمت اجماع حداکثری بیشتر حرکت می‌کنیم باید بسیاری از بحث‌ها مطرح و در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی در رابطه با اینکه برخی معتقدند در جریان اصولگرایی باید پیرمردها کنار رفته و جوانان جایگزین شوند، گفت: جریان اصولگرایی و یا هر جبهه دیگری نیاز به این دارد که از همه اقشار جامعه، صنوف و مقاطع مختلف سنی در آن فعالیت کنند. بنابراین اصولگرایان همه باید ورود کنند و کسی در این زمینه شک ندارد اما در وقوع این اجماع باید سعی شود که اتفاق بیفتد.