تداوم ریاست مدیرجنجالی و غیرهمسو در شهرداری

نگام ، سیاسی _ نقش «نگاهداری» در حیاط خلوت یاران قالیباف در مرکز مطالعات شهری چیست؟

به گزارش پویش اصلاحات ، یکی از مردان جنجالی قالیباف کماکان در بهشت یکه‌تازی می‌کند. در شرایطی که انتظار می‌رفت افراد غیرهمسو با شهردار و مشی جدید او زودتر از فضای مدیریتی شهرداری خارج شوند، اما به نظر ‌می‌رسد همچنان بسیاری از مدیران و یاران پرحاشیه قالیباف در بهشت و در بدنه شهرداریِ تحت ریاست نجفی حضور دارند و به فعالیت‌های خود را کما فی السابق ادامه می‌دهند.

🔺یکی از این مدیران پرحاشیه، کسی نیست جز «بابک نگاهداری». رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران که هم‌زمان معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران دارد. او از جمله کاندیداهای لیست خدمت برای شورای شهر تهران و البته از یاران باوفای قالیباف و نزدیکان عیسی شریفی قائم‌مقام بازداشتی شهردار است.

🔺پیش از این رویداد۲۴ طی گزارشی به موضوع پروژه میلیاردی طرح «مطالعه امنیت شهری» و نقش عیسی شریفی (بازداشتی متهم به فساد) و بابک نگاهداری به‌عنوان رئیس‌ مرکز مطالعات، پرداخت.اما شبهات در ارتباط با نگاهداری و ضرورت تجدید نظر نجفی نسبت به ادامه حضور او در بنده شهرداری تهران تنها مربوط به آن پرونده نیست کما اینکه همان یک پرونده کافی است که همان فردای انتشار گزارش فوق نگاهداری یا استعفا می‌داد و یا برکنار می‎شد.

🔺مهمترین شبهه حضور «غیر قانونی» او به عنوان رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران است. بابک نگاهداری چند ماه قبل و درست در آستانه برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا بر آن می‌شود تا ردای شورای شهر بر تن کند و راهی فرمانداری می‎شود و در این انتخابات ثبت‎نام می‎کند و برهمین اساس طی نامه‌ای به محمدباقر قالیباف شهردار وقت تهران، استعفای خود را اعلام می‌کند تا بتواند به تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی خود به همراه یاران قالیباف در لیست «خدمت» بپردازد.

🔺نگاهداری مطابق قانون از سمت ریاست مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی استعفا می‌دهد و با سایر اصولگرایان برای ورود به شورای شهر در لیست «خدمت» قرار می‌گیرد. ولی در رفتاری غیرقانونی و درست در ایام قبل از تبلیغات با رفت‌وآمدهای مکرر و برپایی جلسات از امکانات مرکز به نفع خود و لیست خدمت سو استفاده می‌کند.

🔺با نگاهی گذرا، به نظر می‌رسد تا اینجای کار کسی هواس‌اش به رفتار و عملکرد این مدیر چند پسته نیست، اما مشکل از آنجایی شروع می‌شود که پس از شکست لیست خدمت در انتخابات شورای شهر، مشخص می‌شود که نگاهدارى نه‌تنها به شهردارى تهران رفت‌وآمدهای مستمر دارد و از امکانات مرکز مطالعات به‌صورت رایگان استفاده می‌کند بلکه او همچنان ریس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران هم باقی می‌ماند و استعفایش نیز همانند قراردادهایش بوی رفاقت و تخلف می‌دهد و نمایشی بیش نبوده است.