بررسى مشکل ویزا و بهبود روابط محور سفر یلدریم به آمریکاست

نگام ، بین الملل _ مبارزه با تروریسم، مناسبات سیاسی، اقتصادی، نظامی و حل مشکل صدور روادید برای شهروندان دو کشور مهمترین موضوعات گفتگوی نخست وزیر ترکیه با مقامات آمریکایی است.

به گزارش آناتولی فارسی ، بنا به اعلام منابع نخست وزیری ترکیه، بنعلی یلدریم نخست وزیر کشور در رأس هیئتی عالی رتبه برای انجام یک سفر سه روزه، هفتم نوامبر راهی واشنگتن، پایتخت آمریکا شده و با مایک پنس، معاون رئیس جمهور این کشور دیدار خواهد کرد.

انتظار می رود در این دیدار مناسبات سیاسی، اقتصادی و نظامی، مسائل منطقه‌ای، مبارزه با گروه های تروریستی فتو، داعش و پ.ک.ک/پ.ی.د، موضوعات مربوط به پناهجویان و راهکار حل مشکل صدور روادید بین دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرند.

هدف از این سفر رفع اختلاف نظرها بر سر برخی موضوعات و تقویت همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف عنوان شده است.

یلدریم در این سفر که محمد شیمشک معاون نخست وزیر، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه و برات آلبایراق وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه وی را همراهی خواهند کرد، با رهبران و نمایندگان جوامع ترک و اقوام مسلمان، یهودی، شمار زیادی از اصحاب رسانه های مختلف، سرمایه گذاران و کار آفرینان واشنگتن و نیویورک دیدار به عمل خواهد آورد.

به گفته منابع مذکور سفر یلدریم به آمریکا که نخستین سفر وی به عنوان نخست وزیر ترکیه است، از جنبه های تأکید بر ابلاغ سیاست خارجی ترکیه، نقش کشور در عرصه های بین المللی و منطقه ای و قابلیت های تجاری و اقتصادی، فرصت بسیار مهمی محسوب می شود.