اعتراض صادقی به وزیر علوم نسبت به لغو سخنرانی محمد توسلی در دانشگاه

نگام ، سیاسی _ نظر به برنامه ارائه شده جنابعالی به مجلس شورای اسلامی و تعهداتی که برای اجرای قانون و حمایت از تشکل‌های دانشجویی و رونق فضای گفت‌وگو در دانشگاه و اجرای منشور حقوق شهروندی دادید، انتظار می‌رود در همین آغاز راه با ناقضان حقوق شهروندی در این دانشگاه برخورد جدی به‌عمل…

 

به گزارش کلمه ،  محمود صادقی در نامه‌ای به وزیر علوم نسبت به لغو مجوز حضور دبیر کل نهضت آزادی ایران در دانشگاه علامه طباطبایی اعتراض کرد.

روز ۱۳ آبان قرار بود تا در دانشگاه علامه طباطبایی نشستی با موضوع بررسی سیر جنبش دانشجویی و چالش‌های آن پس از تسخیر سفارت با حضور محمد نعیمی‌پور، محمد توسلی و صادق زیباکلام برگزار شود.

اما مجوز سخنرانی محمد توسلی دبیرکل نهضت آزادی لغو شد و از حضور او در دانشگاه ممانعت به عمل آمد.

به همین دلیل هم محمود صادقی نماینده تهران و هم محمد توسلی در نامه‌ای به وزیر علوم و رییس دانشگاه علامه طباطبایی اعتراض خود را نسبت به این روند اعلام کردند.

محمود صادقی در نامه‌ی خود به وزیر علوم نوشته است:” نظر به برنامه ارائه شده جنابعالی به مجلس شورای اسلامی و تعهداتی که برای اجرای قانون و حمایت از تشکل‌های دانشجویی و رونق فضای گفت‌وگو در دانشگاه و اجرای منشور حقوق شهروندی دادید، انتظار می‌رود در همین آغاز راه با ناقضان حقوق شهروندی در این دانشگاه برخورد جدی به‌عمل آورید.”

در بخش دیگری از این نامه آمده است: بدیهی است واکنش مناسب جنابعالی به این رویداد هم سنجشی برای صداقت و وفاداری شما به‌عهدی است که با نمایندگان مردم بسته‌اید، هم قوت قلب برای کسانی خواهد بود که با وجود انتقادها و ابراز نگرانی‌های گسترده به شما اعتماد کردند و هم موجب جلب اعتماد و امیدواری دانشجویان برای آغاز دوره‌ای پرنشاط در جامعه دانشگاهی در دوران مدیریت شما خواهد شد.

محمد توسلی دبیر کل نهضت آزادی نیز در اعتراض به لغو مجوز سخنرانی‌اش در دانشگاه علامه طباطبایی به رییس این دانشگاه نوشت: جنابعالی احتمالا با سوابق فعالیت‌ها و خدمات اینجانب در سال‌های قبل و بعد از انقلاب در مدیریت انقلاب و مسئولیت‌هایی که داشته‌ام آشنا هستید و آگاهی دارید که نهضت آزادی ایران همواره پایبند به اصول و آرمان‌های اصیل انقلاب بوده، به قانون اساسی التزام داشته و جز خدمت به ایران و هم‌وطنان عزیز در راستای منافع ملی عملی انجام نداده‌ است. ”

در بخش دیگری از این نامه آمده است: ” لغو یک سخنران از یک میزگرد دانشگاهی که اعلان آن در فضای دانشگاه منتشر شده، چه پیامدهایی میتواند داشته باشد؟ پیام این اقدام این است که فضای دانشگاه‌های ما در حدی بسته است که یکی از مدیران انقلاب نمی‌تواند در یک میزگرد دانشجویی حضور داشته باشد و اظهار نظر کند.”