اردوغان مدیر شرکت تسلا موتورز را به حضور پذیرفت

نگام ، بین الملل _ رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه ایلان ماسک کافرمای معروف جهان و مدیر تسلا موتورز پیشگام بازار اتومبیل برقی را در کاخ چانکایا به حضور پذیرفت.

به گزارش تی آر تی فارسی ، ابراهیم کالین معاون دبیر کل و سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد : در این دیدار در موازات موضوع پرتاب ماهواره های ترکست ۵A و ۵B ساخت اتومبیل های برقی، انرژی قابل تداوم و فعالیت های مشترکی که شرکتهای تسلا موتورز و سپایس ایکس در ترکیه می توانند ، انجام دهند مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

ابراهیم کالین ضمن اشاره به اینکه ایلان ماسک در چهارچوب آغاز فعالیت های پرتاب ماهواره های ترکست ۵A۵B به ترکیه آمده است گفت : امروز در رابطه با این موضوع با شرکت ایرباس قرار دادی امضا خواهد شد. این شرکت یکی از شرکت های تدارک کننده فرعی است. خود نیز صاحب شرکت سپایس ایکس می باشد. در این مورد بحث و تبادل نظر هایی بعمل آوردیم.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه ضمن اشاره به اینکه ماهواره های ترکست ۵A۵B در آغاز روند ساخت ماهواره های ملی خود مرحله بسیار مهمی را تمثیل می کند گفت : ماهواره ترکست -۶ نیز با امکانات ملی و تکنولوژی ملی در ترکیه تولید خواهد شد.

ابراهیم کالین ضمن اشاره به اینکه علاوه بر این موضوعات ، مسئله ساخت اتومبیل ملی در ترکیه نیز در دیدار نیکولا تسلا و رئیس جمهوری ترکیه مورد مذاکره قرار گرفته است چنین گفت : سرمایه گذاری های تکنولوژیکی در ترکیه و گام هایی که در سالهای اخیر در این راستا برداشته شده ، مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. شرکت ایلان ماسک در واقع یک شرکت بزرگ انرژی قابل تداوم است. به همین علت پیرامون ساخت باتری های نسل جدید، انرژی خورشیدی و انرژی بادی سخن گفتیم. مشکل ترافیک در شهرهای بزرگ را چگونه می توان حل کرد، حفر تونل و ساخت زیر گذرها در بین دیگر موضوعات مهم مورد مذاکره بین رئیس جمهور ترکیه و ایلان ماسک قرار داشت.

ایلان ماسک در پی دیدار با رئیس جمهوری ترکیه از مقبره مصطفی کمال آتاترک بنیانگذار جمهوری ترکیه دیدن کرد.

دو عکسی که در حین بازدید از مقبره رهبر کبیر از حساب اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت، بیش از ۵۰۰ هزار بار لایک شد.

وی زیر یکی از این عکس نوشت : به مقبره آتاترک دسته گل نهادم. مردی که با سه دنده شکسته و یک کبد سوراخ شده میدان را خالی نگذاشت و به مبارزه ادامه داد.