انتقال محمد مهدی ساجدی فر به بهداری اوین در پی وخامت حال

نگام، حقوق بشر – محمد مهدی ساجدی فر، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین که ایام محکومیت ده ساله خود را از شش سال پیش در این زندان می گذراند در پی وخامت حالش به بهداری زندان اوین منتقل شد. در حالی که دکتر اعزام او به بیمارستان را ضروری دانسته به دلیل سفر دادیار زندان به کربلا اعزام این زندانی بیمار به مرکز درمانی خارج از زندان ممکن نشده است.

به گزارش سایت حقوق بشر ایران، صبح روز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، محمد مهدی ساجدی فر، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین در پی حالت سرگیجه و بیهوشی به بهداری زندان منتقل شد.

“ با توجه به حالت سرگیجه و بیهوشی مشکوک هم بندیان وی ایشان را بردند به بهداری و الان متوجه شدیم که مشکوک به بیماری قلبی و حمله عصبی بوده است”.

“از صبح که به بهداری برده شد تا عصر آنجا بود، ساعاتی پیش به بند باز گرداندنش که همچنان حالش بد است، دکتر هم گفته باید به بیمارستان منتقل می شد اما چون دادیار برای مراسم اربعین رفته به کربلا نفرستادنش بیمارستان”.

تاکنون چندبار با تقاضای آزادی مشروط محمد مهدی ساجدی فر علیرغم مشمولیت قانونی مخالفت شده است.

آقای ساجدی فر که در سال ۹۰ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد اکنون ششمین سال حبس از محکومیت ده ساله خود را در این زندان سپری می کند.

این زندانی امنیتی در سال ۹۳ تحت عمل جراحی معده قرار گرفت و کماکان از مشکلات گوارشی رنج می برد، بنابراین علاوه بر مدت حبس متحمل شده که وی را مشمول آزادی مشروط می کند مقامات قضایی وضعیت پزشکی این زندانی را نیز نادیده گرفتند.