یلدریم: دیدار سازنده‌ای با مایک پنس داشتم

نگام ، بین الملل _ نخست‌ وزیر ترکیه ضمن اشاره به اینکه با معاون رئیس جمهور آمریکا دیدار سازنده‌ای داشته است، اعلام کرد که در این دیدار طرفین به منظور تلاش برای ارتقای روابط دوجانبه به توافق رسیده اند.

به گزارش آناتولی فارسی ، بنعلی یلدریم،‌ نخست‌ وزیر ترکیه در گفتگو با خبرنگاران پس از اقامه نماز جمعه در مسجد مرکز فرهنگی سلطان ایوب در نیویورک آمریکا اعلام کرد: “دیدار سازنده ای با مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا داشتم”.

یلدریم گفت: “در این دیدار به بررسی مسائل میان کشورهایمان پرداختیم. همچنین در خصوص مسائل منطقه ای نیز گفتگو کردیم و تصمیم گرفتیم که پس از این برای ارتقای روابط دوجانبه از سطح کنونی به سمت و سوی بهتر تلاش کنیم”.

نخست‌ وزیر ترکیه به موضوعات استرداد فتح‌الله گولن، سرکرده گروه تروریستی فتو و حمایت تسلیحاتی آمریکا از ی.پ.گ نیز پرداخت و گفت: “ما آنچه که باید گفته شود را اظهار داشتیم و انتظارات خود از مقامات آمریکایی را به آنان اعلام کردیم. مخاطبان‌مان نیز در این خصوص گفتند که متوجه حساسیت ما در این باره و اهمیت این موضوعات برای ترکیه شده‌اند. هدف ما ایجاد تنش بیشتر در روابط بین آنکارا و واشنگتن نیست، بلکه به دنبال بهبود و گسترش روابط دوجانبه هستیم. بهبود روابط دوجانبه به نفع هر دو کشور خواهد بود”.