علی صوفی : وحدت رمز پیروزی اصلاح‌طلبان بوده است

نگام ، سیاسی _ یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر ضرورت توجه به مطالبات مردم،‌ می‌گوید:‌ وحدت رمز پیروزی اصلاح‌طلبان بوده است؛ اجماع‌سازی بین اصلاح‌طلبان از سال ۹۲ شروع شد و تا الان هم ادامه دارد.

به گزارش اعتمادآنلاین ،  علی صوفی عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان  درباره ضرورت وحدت اصلاح‌طلبان می‌گوید:علت پیروزی‌های ما در انتخابات‌های گذشته همین اجماع بین اصلاح‌طلبان بوده است. چرا که در سال ۸۴ اصلاح‌طلبان با تکثر کاندیداها مواجه شدند و همین باعث شد که تا دو دوره ریاست جمهوری را از دست بدهند. برهمین اساس در سال ۹۲  به این نتیجه رسیدند که بدون رسیدن به وحدت و اجماع نمی توانند اقدام موثری انجام دهند. اجماع سازی بین اصلاح طلبان از سال ۹۲ شروع شد و تا الان هم ادامه پیدا کرد.
او معتقد است که وحدت رمز پیروزی اصلاح طلبان بوده است با این حال تأکید می  کند: ما در شرایطی قرار داریم که از یک طرف کاندیداها حداقلی وارد میدان شده‌اند و از طرف دیگر انتظارات حداکثری از آنان داریم. این عدم تناسب انتظارات با کاندیداها مشکلی را به وجود آورده و باعث یک سری اختلاف نظرها هم شده است.
صوفی با بیان اینکه باید برای انتخابات‌های سال ۹۸ و ۱۴۰۰ تدبیری کرد پیشنهاد می دهد: در شرایط فعلی باید رویکردمان به سمت مردم باشد. اصلاح طلبان حمایت‌های لازم خود را تا الان از دولت انجام داده‌اند و باید با رویکرد انتقادی و مردمی ادامه دهند تا به این ترتیب اگر شکافی  بین مردم و مجلس و دولت وجود دارد،‌آن را پر کنند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه می‌دهد: در حال حاضر مردم نارضایتی‌هایی دارند و جلب رضایت مردم هم برای اصلاح‌طلبان، هم دولت و هم حاکمیت مهم است. اینکه مردم هر دوره در انتخابات شرکت کنند و شاهد باشند که برخلاف شعارها عمل می شود در نهایت خسته می شوند.