“تنها هدف ادعاهای مربوط به ربودن سرکرده فتو، آسیب رساندن به ترکیه است”

نگام ، بین الملل _ رئیس شورای بازرگانی ترکیه-آمریکا هدف ادعاهای مربوط به رایزنی میان مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید و برخی مقامات ترکیه برای ربودن سرکرده گروه تروریستی فتو به خارج از آمریکا را آسیب رساندن به ترکیه دانست.

به گزارش آناتولی فارسی ، اکیم آلپتکین٬ رئیس شورای بازرگانی ترکیه و آمریکا در گفتگو با خبرنگار آناتولی، هدف از ادعاهای مربوط به رایزنی میان مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید و برخی مقامات ترکیه برای ربودن فتح الله گولن، سرکرده گروه تروریستی فتو و انتقال وی به خارج از آمریکا را آسیب رساندن به ترکیه دانست.

آلپتکین، هدف از انتشار ادعاهای خیالی مبنی بر«فلین و برخی مقامات ترکیه برای ربودن فتح الله گولن، سرکرده گروه تروریستی فتو و انتقال وی به خارج از آمریکا رایزنی کرده‌اند» را آسیب رساندن به ترکیه خواند.

وی در رابطه با ادعای مطرح شده در روزنامه «وال استریت ژورنال» در شماره دیروز خود مبنی بر «میان فلین و پسرش با برخی مقامات ترکیه گفتگوهایی مبنی بر ربودن فتح الله گولن، سرکرده گروه تروریستی فتو و انتقال وی به خارج از آمریکا در قبال دریافت ۱۵ میلیون دلار صورت گرفته و دادستان رابرت مولر که تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را نیز انجام می دهد، مسئول رسیدگی به این پرونده است» گفت: “من با کمال تاسف می بینم که برخی‌ها سعی می کنند از چنین دروغ هایی در راستای منافع سیاسی خود استفاده کنند. بدون شک روزی واقعیت روشن خواهد شد و افراد دروغگو شرمسار خواهند شد”.

همچنین وکیل مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید طی بیانیه ای ادعای روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا مبنی بر «تلاش برای آدم ربایی و دریافت رشوه» از سوی موکلش را “دروغ و بسیار زشت” خواند.

گفتنی است فرقه تروریستی فتو به عنوان یکی از گروه هایی که علیه ترکیه در ایالات متحده آمریکا فعالیت می کند٬ به دنبال دستیابی به منابع مالی برای پیگیری جنگ روانی و تبلیغاتی علیه ترکیه است.