هلال احمر ترکیه ۱۰ تریلی کمک بشردوستانه به عراق ارسال کرد

نگام ، بین الملل _ جمعیت هلال احمر ترکیه در ادامه فعالیت های امداد رسانی به مناطق زلزله زده عراق ۱۰ تریلی حامل چادر، پتو، تخت و بخاری را از استان آدانا به این مناطق ارسال کرد.

به گزارش آناتولی فارسی ، جمعیت هلال احمر ترکیه در پی زمین لرزه ۷.۲ ریشتری در نزدیکی شهر حلبچه عراق ۱۰ تریلیحامل کمک های بشردوستانه از استان آدانا به مناطق زلزله زده ارسال کرد.

مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه نیز در همین راستا ۵۶۰ چادر، ۲ هزار تخت خواب، هزار تخته پتو و هزار و ۱۰۰ بخاری روانه این مناطق کرد.

رمضان سایگیلی، رئیس هلال احمر استان آدانا اعلام کرد: ترکیه به دنبال این زمین لرزه بلافاصله وارد عمل شده و جمعیت هلال احمر ارسال کمک های لازم را آغاز کرد.

وی همچنین ضمن ابراز همدردی با مردم ایران و عراق افزود: کامیون های مذکور به منطقه بحران استان سلیمانیه عراق ارسال شدند، ما حق همسایگی را به جا آورده و به دستور مدیر کل هلال احمر برای ارسال کمک پیشگام شدیم. در حال حاضر ۱۰ کامیون حامل کمک شامل چادر، پتو، تخت و بخاری راهی منطقه شده است.

گفتنی است زلزله ای به بزرگی ۷.۲ ریشتر شب گذشته شمال عراق را در ساعت ۲۱.۳۸ دقیقه لرزاند. این زلزله در استان های مختلف عراق و غرب ایران تا پایتخت این کشور و همچنین شهرهای حکاری، شرناق، ماردین، باتمام، سغرت و وان ترکیه احساس شد.

بنا به اعلام مقامات استان سلیمانیه عراق بر اثر زمین لرزه شدید یکشنبه شب که بخش های وسیعی از شرق عراق را لرزانده و تلفات و خسارات زیادی را در پی دارد.