کلید زدن تقابل میان ایران و اسلام

نگام ، سیاسی _ دست‌هایی در کار است تا از حالا تقابل میان ایران و اسلام را با تاکید بر اختلاف میان «اربعین و روز کوروش» از هم‌اکنون به راه بیندازد. اتفاقی که باید از هم اکنون نسبت به آن هشدار داد. در این مسیر عده‌ای از افراطی‌های پایداری گوی سبقت را از دیگران ربوده و این بازی را کلید زدند.

به گزارش امتداد، وحید یامین پور با تعبیر‌هایی عجیب و غریب تیتر امروز روزنامه شرق را تقابل میان ایران و عراق عنوان کرده تا فضا برای حملات مجازی دیگر آماده شود. تیتر شرق این بود: «زلزله عراق در ایران» که اشاره‌ای بود به اینکه منشاء اصلی زلزله براساس گزارش منابع رسمی در عراق قرار دارد.

یامین پور برای این تیتر نوشت: نفرت پراکنی در تیتر آنهم در این شرایط!

او مشخص نکرده منظور از این شرایط کدام است؟ اما علیرضا غزوه شاعر اصولگرا، شرق را روزنامه‌ای معرفی کرد که «مرض» دارد و شعر هجو زیر را گفت: برد آبروی مشرق و مغرب را / این شرق کم شعور و عقب مانده.

او ادامه داده: حالم از این تیتر به قدری بد شد که این بیت هجو را درباره این ناشی‌گری و مرض نوشتم. البته ناشی نه. همان مرض! همان بی‌رنگی. همان شیطنت. همان نفاق. همان شیطان و مرحبا به آقا وحید یامین پور که به جا و درست انگشت بر این سیاسی کاری کثیف و بازی منافقانه گذاشته است. به نظر من شرق غربزده‌ترین روزنامه ماست.

همین خط را مشرق نیز دنبال کرد و ذیل عنوان «موش دَوانی زنجیره ای ها علیه اتحاد دو ملت» گزارشی منتشر کرد که در آن ادعا شده بود: «رسانه ها و افراد خاصی به هر بهانه ای می خواهند اتحاد میان دو ملت ایران و عراق را بر هم بزنند؛ یک روز با تخطئه اربعین و روز دیگر با موج سواری روی زلزله.»

مشرق در این گزارش به توئیت صادق زیباکلام و پست اینستاگرامی شهین‌دخت مولاوردی اشاره کرده است. زیباکلام نوشته بود: «به دخترم سارا که عازم کربلا بود، گفتم انشاءالله زیارتت مقبول اما در بین راه این پرسش را هم از خودت بکن که چه شد بعد از ۱۴۰۰ سال، ما ایرانی‌ها سه، چهار سال است که دفعتاً به فکر راهپیمایی اربعین افتاده‌ایم.»

و مولاوردی در یک پست با انتشار تصاویر زباله‌های کناره جاده‌ای در مسیر اربعین پرسیده بود: «چه اندازه رفتارهایمان با امامان بزرگواری که برای زیارت شان سر از پا نمی شناسیم و نظافت را از ایمان می دانند، شباهت دارد.»

مشرق با همین پیش‌زمینه می‌نویسد: باید از روزنامه شرق و رسانه هایی از این دست پرسید که کار کردن چنین تیتری، آن هم در شرایط کنونی که مردم ایران عزادار قربانیان زلزله غرب کشور هستند، چه معنایی دارد؟ کار کردن چنین تیتر شیطنت آمیزی، آن هم در شرایطی که وحدت دو کشور عراق و ایران، تنها عامل در خنثی سازی مکر دشمنان در این کشور است، چه لزومی دارد؟

باید روزنامه شرق و دیگر چهره های فعال در جبهه اصلاح طلبی که نمی خواهند شکوه اربعین را بدون سم پاشی های کودکانه خود ببینند را به اظهارات انقلابی یک جوان عراقی در حسینیه امام خمینی(ره) خطاب به رهبر انقلاب ارجاع بدهیم که فیلم آن اخیرا منتشر شده است.

به نظر می‌رسد خط مشخصی به راه افتاده تا در قالب حمایت از مراسم اربعین حمایت از عراق آنچنان پررنگ شود که حساسیت‌هایی را در داخل ایران میان دو کشور برانگیخته کند. اتفاقی که باید نسبت به آن هوشیار بود.