تیم امدادی ترکیه عازم سلیمانیه عراق شد

نگام ، بین الملل _ به دنبال وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری شب گذشته در عراق، گروهی متشکل از نیروهای امدادی و کادر پزشکی با هماهنگی مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه «آفاد» از آنکارا با هواپیمای باربری نظامی عازم شهر سلیمانیه شد.

به گزارش آناتولی فارسی ، محمد گلواوغلو رئیس مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه «آفاد» اعلام کرد: گروهی متشکل از نیروهای امدادی و کادر پزشکی کشور به منظور امدادرسانی به زلزله زدگان عراق با هواپیمای باربری نظامی از فرودگاه اِتی مسقوت آنکارا عازم شهر سلیمانیه شد.

وی در ادامه اظهار داشت: «به دنبال وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری شب گذشته به منظور امدادرسانی به مردم این کشور ۶۰ چادر، ۳۲۰ تخته پتو، ۲ اتومبیل و ۲۵ نفر کادر امدادی به این منطقه اعزام کردیم.

نیروهای ما از طریق زمینی نیز به منظور امداد رسانی عازم عراق شدند. به صورت هماهنگ با دولت مرکزی عراق و هلال احمر این کشور و با توجه به درخواست‌های آنها اقدام می کنیم.

این زمین لرزه در ایران نیز قربانی گرفت و تعداد زیادی زخمی برجای گذاشت اما تا کنون هیچ درخواست کمکی از جانب ایران به ما ابلاغ نشده است. ما از طریق وزارت امور خارجه به ایران اعلام کردیم که آماده کمک‌رسانی هستیم.»

هواپیمای نظامی حامل کمک‌‌های امدادی ترکیه ساعت ۰۹.۲۵′ به وقت محلی عازم سلیمانیه عراق شد.

محمد گلواوغلو رئیس مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه «آفاد» به همراه تیم جستجو و نجات و تیم ملی نجات بهداشتی وزارت بهداشت کشور نیز به همراه این گروه به سلیمانیه رفتند.