ابراز همدردی اردوغان با مصیبت دیدگان زلزله در ایران و عراق

نگام ، بین الملل _ رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست مطبوعاتی پیش از سفر به روسیه در فرودگاه آتاترک استانبول اعلام کرد: با مردم عراق و ایران ابراز همدردی کرد.

به گزارش تی آر تی فارسی ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست مطبوعاتی پیش از سفر به روسیه در فرودگاه آتاترک استانبول اعلام کرد: با مردم عراق و ایران ابراز همدردی، برای جان باختگان رحمت و برای مجروحان نیز شفای عاجل مسئلت می کنم.

ادامه سخنان اردوغان بدین شرح است:

– به دنبال وقوع زمین لرزه در منطقه مرزی ایران و عراق، اعضای نهادهای مربوطه را به منطقه اعزام کردیم. امدادگران هلال احمر، مدیریت مرکز حوادث اضطراری ترکیه و سایر نهادهای مرتبط در فعالیت های جستجو و نجات در این منطقه شرکت می کنند. همچنین ۵۰ تریلی حامل کمک های بشردوستانه ترکیه در هماهنگی با این نهادها از مرز خابور وارد عراق شده است.

– در پی وقوع زلزله در منطقه مرزی عراق و ایران، هر گونه مایحتاج لازم زندگی از جمله دارو، پتو و چادر را تامین می کنیم و این کار را ادامه خواهیم داد. همانطور که می‌دانید ترکیه همیشه در اینگونه مواقع در کنار برادران خود در منطقه است. دستورات لازم در خصوص تامین فوری مایحتاج مردم زلزله‌زده به تمامی سازمان‌ها صادر شده است. از صمیم قلب دعا می‌کنیم شمار جان باختگان افزایش نیابد.