بهمن شریف‌زاده روحانی نزدیک به مشایی : برخورد با جریان ما افزایش یابد احمدی‌نژاد افشاگری می‌کند ، واکنش احمدی‌نژاد به بازداشت مشایی شدیدتر از واکنش به بازداشت بقایی است ، احضاریه مشایی هشدار به احمدی‌نژاد بود

نگام ، سیاسی _ وقتی آقای احمدی‌نژاد به اتفاقی که برای آقای بقایی افتاد آن واکنش را داشت حتما نسبت به آقای مشایی واکنش شدیدتری خواهد داشت. البته اینها حدس است. اگر برخورد با جریان ما متوقف نشود واکنش آقای احمدی‌نژاد به آن خیلی شدیدتر و تندتر از واکنشی خواهد بود که نسبت به آقای بقایی نشان داد. اگر متوقف نشود حدس می زنم واکنش آقای احمدی نژاد به آن خیلی شدیدتر و تندتر از واکنشی خواهد بود که نسبت به آقای بقایی نشان داد. شاید حتی خیلی بیشترصحبت‌ها در مورد سفارت را بگویند و افشا کنند. آقای احمدی‌نژاد از اینگونه مسائل زیاد در حافظه خود دارند.

 اعتماد آنلاین ، زینب نورانیان –  بهمن شریف‌زاده، روحانی نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی احضار مرد شماره یک بهاری را به دلیل اظهارات اخیر محمود احمدی نژاد درباره سفارت انگلیس می‌داند و می‌گوید در صورتی که برخورد با این جریان ادامه پیدا کند رئیس دولت های نهم و دهم واکنش‌هایی شدیدتر از واکنشی که نسبت به بازداشت بقایی داشت نشان می‌دهد.
شایعه هایی مبنی بر ممنوع‌الخروجی آقای احمدی‌نژاد مطرح است؛ شما اطلاعی دارید؟
 
فقط می دانم آقای جوانفکر  موضوع ممنوع الخروجی را تکذیب کردند.
یعنی محدودیت هایی برای ایشان به وجود آمده؟
 
دقیق نمی‌دانم.
آقای مشایی هم که به دادگاه احضار شدند. چه زمانی باید به دادگاه بروند؟
 
در حکم آمده که باید ۵ روز بعد از ابلاغ به دادگاه مراجعه کند.
واکنش آقای مشایی به این احضاریه چه بود؟
 
اصلا خود ایشان این مسئله را رسانه‌ای کردند.
به دادگاه مراجعه می کنند؟
 
هنوز تصمیم نگرفتند.
یعنی ممکن است نروند؟
 
هنوز تصمیم نگرفته اند.
با آقای احمدی نژاد مشورت کردند؟
 
حتما با ایشان مشورت می کنند.
نظر شما درباره این احضاریه چیست؟
 
هتک حرمت است. می خواستد تابوشکنی کنند که ما حتی نزدیک‌ترین فرد به احمدی‌نژاد را هم دستگیر کردیم. می‌دانید که این اتفاق بعد از آن افتاد که آقای احمدی‌نژاد آن مسائل را درباره سفارت و تحریم‌ها مطرح کردند و آن افشاگری را صورت دادند که البته جلوی آن ویدئو را هم گرفتند.
 
جلوی آن را گرفتند؟
 
یکی دو روز  سایت را پایین آوردند و بعد از چند روز سایت در دسترس قرار گرفت. اما خوب کانال آمدنیوز که از آن دل خوشی ندارند آن ویدئو را منتشر کردند.
 
یعنی معتقدید این اتفاقی که برای آقای مشایی افتاده به خاطر افشاگری آقای احمدی نژاد است؟
 
بعد از انتشار آن فیلم و مصاحبه این احضاریه فرستاده شد. البته نه اینکه این دوستان به دنبال احضار نبودند، چرا بودند اما دنبال موقعیت برای این کار هم بودند. این یک نوع حرمت‌شکنی است. شما اتهام‌ها را بینید بی‌احترامی به رهبری! نشر اکاذیب! کدام بی‌احترامی و اکاذیب؟ این اتهامات بسیار سخیف است.
یعنی هشداری هم به آقای احمدی نژاد است؟
 
من تصورم این است که این احضاریه هشدار به آقای احمدی‌نژاد است. هشدار به این خط و جریان است.
واکنش آقای احمدی نژاد چه خواهد بود؟
 
حدس می زنم وقتی ایشان به اتفاقی که برای آقای بقایی افتاد آن واکنش را داشت حتما نسبت به آقای مشایی واکنش شدیدتری خواهد داشت. البته اینها حدس است. البته ممکن هم هست که دوستان برخورد با این جریان را نیز متوقف کنند. اگر متوقف نشود حدس می زنم واکنش آقای احمدی نژاد به آن خیلی شدیدتر و تندتر از واکنشی خواهد بود که نسبت به آقای بقایی نشان داد.
 
مثلا چه نوع واکنشی خواهد بود؟ مانند مطلبی که درباره سفارت گفتند؟
 
شاید حتی خیلی بیشتر از این‌ها را بگویند و افشا کنند. آقای احمدی‌نژاد از اینگونه مسائل زیاد در حافظه خود دارند.