با وحید حقانیان معاون هتاک بیت رهبری بیشتر آشنا شویم

نگام ، سیاسی _ نام وحید در اواخر دهه ۱۳۷۰ به عنوان یک مسئول در بازرسی ویژه بیت رهبری بر سر زبان‌ها افتاد. اما پس از شروع ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۴ در اکثر ملاقات‌ها و سفرها وحید پشت سر رهبر دیده شده است. 

پس از هتاکی اخیر وحید حقانیان به اسحاق جهانگیری در واکنش به این اظهارات عطاالله مهاجرانی در توییتی نوشت :رحمتِ خداوند بر حقانى که تخم لق لعنت را کاشت! ایشان از جمله کارگردانان انتخابات ٨٨ و بانیان دولت مهرورزى اند، جواب مناظره جهانگیرى را داد!!!

شب انتخابات سال ۱۳۸۸، و پیش از اعلام نتایج رسمی انتخابات نیز وحید به ابوالفضل فاتح، یکی از فرستادگان میرحسین موسوی، از نامزدهای اصلی انتخابات، گفته بود که کار تمام است و محمود احمدی‌نژاد برنده انتخابات است.

همسر حقانیان از نزدیکان و  خویشاوندان محمدی گلپایگانی مسئول دفتر رهبری است ، وی همچنین نقش بسیار عمده و کلیدی‌ای در شهردار شدن محمود احمدی نژاد داشته است

در سال ۱۳۸۲ که دومین دوره شورای شهر تهران مشغول کار انتخاب شهردار بودند وی به همراه محمد رضا باهنر با حضور در جلسات شورای شهر تفهمیم می نمایند که نظر دفتر رهبری برای شهرداری پایتخت محمود احمدی نژاد می باشد .

همین جلسه و رایزنی آنچنان قدرتی به احمدی نژاد داد که وی علنا همه جا خود را منصوب دفتر رهبری می دانست آنچنان که نه مجلس و نه شورای شهر هیچگاه جسارت آنرا نیافتند تا به امروز از وی درباره ۳۰۰میلیارد تومان هزینه بدون سند در شهرداری تهران پرس و جو و تحقیق نمایند ، این اختلاس واضح مربوط می شود به دو سال آخر شهرداربودن  احمدی نژاد .

حمایت وحید حقانیان از احمدی نژاد گرچه در نهمین دوره ریاست جمهوری در پشت پرده بود اما در دهمین دوره انتخابات و کودتای مشترک بیت رهبری و سپاه بر علیه آرای ملت آنچنان واضح و مشخص بود که در مراسم تنفیذ دور دوم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، در میان تعجب همگان، حکم تنفیذ را او  به رهبری تحویل داد تا او به نوبهٔ خود آن را به احمدی نژاد تحویل دهد. در حالیکه این کار معمولا توسط رئیس جمهور قبلی یا رئیس مجلس خبرگان یا افرادی در رده‌های مشابه همچون ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام می‌گرفته‌است.

 در شب آدم ربایی و آغاز حصر رهبران جنبش سبز وحید حقانیان به همراه چندین نفر دیگر با حضور در منزل مهدی کروبی، شخصا فرماندهی اصلی این کار را به عهده داشته و آقای کروبی و خانم فاطمه کروبی را از منزل بیرون نموده و به مکان نامعلومی منتقل کردند. همچنین نیروهای تحت فرمان او تمامی کتاب ها، اسناد شخصی،داروها و حتی برخی اجناس و اسباب های منزل را نیز خارج نموده و به تاراج بردند. همچنین این نیروها شروع به تعویض تمامی قفل های منزل نمودند.

در سرکوب رهبران و معترضان جنبش سبز بار دیگر نیز نام وی رسانه‌ای شده بود آنزمان که ابوالفضل فاتح در خاطرات خود نوشته است که نامه سری و دست نویس آقای موسوی را به دفتر رهبری می برد و « آقا وحید » از وی می خواهد که انتخابات را تمام شده تلقی کند و به پیروزی احمدی‌نژاد تن در دهند .

وحید حقانیان یکی از نسل سومی‌های کارگزاران جمهوری اسلامی است که اکنون در کنار امثال کسانی چون ؛ مجتبی خامنه‌ای ، محمود احمدی نژاد ، حمید نقاشان ، سعید جلیلی و … قرار دارد ، توانمندی این نسل آنچنان است که توانسته اند بزرگان بی‌شماری از کارگزاران جمهوری اسلامی را یا خانه نشین و یا منزوی نمایند ، افرادی همچون هاشمی رفسنجانی ، سید محمد خاتمی ، ناطق نوری و ….

این نسل حتی در میان خودی‌هایشان  نیز آنچنان حضورشان پر رنگ است که به عنوان مثال در دفتر رهبری دیگر  امثال علی اکبر ناطق نوری که بیش از دو دهه مسئول بازرسی دفتر رهبری بود و یا سید اصغر میرحجازی که سالها از وی به عنوان منشی امنیتی مخصوص رهبری نام برده می شد نیز دیگر آن قدرت و نفوذی را ندارند که در گذشته داشته اند .