اعلام آمادگی معاون شهردار تهران برای مناظره با قالیباف: افتتاح خط ۷ بازی تبلیغاتی با جان مردم بود نه تعطیلی آن، آقای قالیباف لابد مطلع‌اند که معنای افتتاح خط مترو بدون هواکش و سیگنالینگ و پایانه چیست؟

نگام ، سیاسی _ اگر چنین اولویتی مطرح نبود آسان‌تر بود در همان هفته آغازین شروع کار به استناد مکاتبه وزارت کشور، اعلام نظر محرمانه نهادهای نظارتی و تذکرات پی‌در‌پی اعضای محترم شورای شهر، خط هفت را تعطیل کنیم. آقای قالیباف لابد مطلع‌اند که معنای افتتاح خط مترو بدون هواکش و سیگنالینگ و پایانه چیست. حتما می‌دانند که قطارهای خط هفت را با جرثقیل از دهانه شفت به پایین رساندند تا این خط به هر قیمتی شده به دست ایشان افتتاح شود.

محمد باقر قالیباف شهردار سابق تهران مطالب مطرح شده در خصوص خط هفت متروی تهران را سیاسی کاری خواند. او چون همیشه مدعی شد که نه بحث‌های مطرح شده در ارتباط با املاک نجومی درست است و نه دیگر مطالب مطرح شده در خصوص دوران مدیریت او در شهرداری تهران.

اظهارات باقر قالیباف با پاسخ پورسید آقایی معاون شهردار تهران مواجه شد. آقای در پاسخ به قالیباف او را دعوت به مناظره کرد.

قالیباف درباره مطالب مطرح شده در خصوص خط ۷ مترو مدعی شد: درباره تعطیلی خط ۷ متروی تهران گفت: ۲۵ سال، ۶۵ کیلومتر مترو ساخته شد، اما این میزان در دوره من به ۲۰۰ کیلومتر رسید. تعطیلی خط ۷ مترو کار سیاسی است و جایزه جهانی تونل و مترو چندی پیش به خط ۶ مترو تهران تعلق گرفت.

 

با اعلام آمادگی برای مناظره با قالیباف ؛ معاون شهرداری تهران: افتتاح خط ۷ مترو بازی تبلیغاتی با جان مردم بود

 

پورسید آقایی معاون شهردار تهران در پاسخ به قالیباف گفت: تعطیلی خط ٧ مترو کار سیاسی است و جایزه جهانی تونل و مترو چندی پیش به خط ۶ مترو تهران تعلق گرفت. قطعا مدیریت جدید شهرداری تهران نه فقط برای ایمنی و سلامتی مردم، بلکه برای آرامش ذهنی جامعه هم اهمیت قائل است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام آمادگی برای مناظره با قالیباف درباره خط ۷ مترو، گفت: اگر واقعیت‌های عملکرد گذشته در بسیاری از حوزه‌ها کمتر گفته می‌شود، فقط و فقط به خاطر این است که اعتماد مردم به نهاد شهرداری که در سال‌های گذشته به حدکافی آسیب دیده است، بیش از این مخدوش نشود.

محسن پورسیدآقایی در گفتگو ایسنا، با اشاره به اظهارات امروز قالیباف در دانشگاه علم و صنعت که تعطیلی خط ۷ مترو را کار سیاسی عنوان کرده بود،‌ افزود: قطعا مدیریت جدید شهرداری تهران نه فقط برای ایمنی و سلامتی مردم، بلکه برای آرامش ذهنی جامعه هم اهمیت قائل است. اگر چنین اولویتی مطرح نبود آسان‌تر بود در همان هفته آغازین شروع کار به استناد مکاتبه وزارت کشور، اعلام نظر محرمانه نهادهای نظارتی و تذکرات پی‌درپی اعضای محترم شورای شهر، خط ۷ را تعطیل کنیم.

وی افزود: آقای قالیباف لابد مطلع‌اند که معنای افتتاح خط مترو بدون هواکش و سیگنالینگ و پایانه چیست. حتما می‌دانند که قطارهای خط هفت را با جرثقیل از دهانه شفت به پایین رساندند تا این خط به هر قیمتی شده به دست ایشان افتتاح شود. احتمالا مطلع شده‌اند که ما در کار کارشناسی آنقدر تأنی و صبوری کردیم که نهایتا در جلسه با حضور مدیرعامل منصوب ایشان در مترو هم نبود ایمنی کافی در این خط به اثبات رسید و بعد با اجماع کارشناسان تصمیم به تعطیلی خط گرفته شد. آنچه که سیاسی‌کاری بود، افتتاح این خط بود و نه تعطیلی آن؛ و اگر ما بنای کار سیاسی داشتیم معنا و تبعات این اقدام نمایشی به راحتی قابل توضیح به افکار عمومی بود.

پورسیدآقایی تاکید کرد: اگر واقعیت‌های عملکرد گذشته در بسیاری از حوزه‌ها کمتر گفته می‌شود، فقط و فقط به خاطر این است که اعتماد مردم به نهاد شهرداری که در سال‌های گذشته بحدکافی آسیب دیده است، بیش از این مخدوش نشود. اما در عین حال اگر تردید دارند یا نمی‌خواهند بپذیرند که افتتاح خط ۷ مترو عجولانه و بازی تبلیغاتی با جان و سلامتی مردم بوده است، بنده برای مناظره در این خصوص در هر دانشگاهی که ایشان تعیین کنند، اعلام آمادگی می‌کنم.