آمریکا پنج شرکت را در رابطه با برنامه موشکی ایران تحریم کرد

نگام ، اقتصادی _ آمریکا اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه پنج شرکت ایرانی مقرر کرده که با برنامه موشکی این کشور همکاری دارند. وزیر خزانه‌داری آمریکا به حکومت ایران انتقاد کرد که “به جای تامین رفاه مردم از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند”.

به گزارش دویچه وله ، ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه (۴ ژانویه / ۱۴ دی) تحریم‌هایی را علیه پنج شرکت ایرانی مقرر کرد که از سوی این کشور متهم به همکاری با برنامه موشکی ایران هستند.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، این اقدام آمریکا را به اعتراضات ضدحکومتی اخیر در ایران ربط داد و استدلال کرد که ایران باید بجای پرداختن به تولید سلاح‌های ممنوع بیشتر به رفاه عموم مردم توجه کند.

منوچین گفت: «هدف این تحریم‌ها نهادهایی هستند که با برنامه موشک‌های بالستیک ایران همکاری دارند که رژیم ایران توجه به آن را مقدم بر رفاه مردم ایران می‌شمرد.»

او افزود: «در حالی‌که مردم ایران رنج می‌کشند، حکومت ایران و سپاه پاسداران از شبه‌نظامیان خارجی و گروه‌های تروریستی حمایت مالی می‌کنند و حقوق بشر را زیر پا می‌گذارند.»

منوچین گفت که آمریکا “با فعالیت‌های زیان‌بار رژیم ایران مصممانه مقابله خواهد کرد” و بدین منظور تحریم‌هایی دیگر را در رابطه با نقض حقوق بشر در ایران مقرر خواهد کرد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین گفت: «ما تاملی در افشای سوءمدیریت اقتصادی رژیم ایران و استفاده نادرست آن از منابع مهم این کشور برای تامین مالی سیستم‌های موشکی تهدیدکننده،‌ به بهای رفاه شهروندان ایران، نخواهیم کرد.»


تصاویر ادعایی ایران درباره افتتاح خط تولید انبوه موشک پدافندی

ایران ادعا می‌کند خط تولید انبوه موشک صیاد ۳ که یک موشک پدافندی دوربرد است را افتتاح کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاح این خط تولید گفت: «سامانه صیاد ۳ با برد عملیاتی حدود ۱۲۰ کیلومتر و ارتفاع پروازی ۲۷ کیلومتر، در مقابل تهدیدات هوایی در برد متوسط و بلند طراحی شده است.»