آمریکا هنوز فرصت جبران اشتباهش را دارد

نگام ، بین الملل _ بنعلی ییلدیریم: آمریکا هنوز برای جبران اشتباه همکاری با تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د فرصت دارد. دیگر از این افراد جنایتکار و پستی که مردم را به راحتی می کشند حمایت نکنید. برای‌شان سلاح نفرستید.

 

به گزارش تی آر تی فارسی ، بنعلی ییلدیریم، نخست وزیر و معاون حزب عدالت و توسعه ترکیه طی سخنانی در ششمین کنگره استانی حزب متبوع خود در ارزینجان گفت: “آمریکا چه هدفی از همکاری با گروه‌های تروریستی دارد؟ ته این مسیر، تاریک و بن بست است”.

وی در این همایش همچنین اظهار داشت:

“آمریکا هنوز برای جبران اشتباه همکاری با تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د فرصت دارد. دیگر از این افراد جنایتکار و پستی که مردم را به راحتی می کشند حمایت نکنید. برای‌شان سلاح نفرستید.

مانند همیشه باید از میهن و مرزهای مان دفاع و حفاظت کنیم. همانند ۱۰۰ سال پیش در جنگ استقلال، در ۱۵ جولای نیز این مبارزه را انجام دادیم. مبارزه چناق‌قلعه مانند عملیات عفرین است.

مبارزاتی که از این پس انجام می دهیم نیز در همین راستا خواهد بود. هر تهدیدی علیه مرز‌های ما از هر کجا هم صورت بگیرد، بلافاصله از بین خواهد رفت. کسانی که خیال تشکیل دولت در مرز‌های ما را در سر دارند، ناکام خواهند شد.

همگی این را خوب بدانند که به هر قیمتی هم باشد از وطن، ملت و دولت خود دفاع خواهیم کرد. ترکیه به خاک هیچ کسی چشم ندوخته‌ است، ولی به ظلم هیچ کسی هم تن نمی دهد”.