یادداشت انتقادی نشریه دفتر رهبری درباره جریان احمدی نژاد

نگام ، سیاسی _ نشریه دفتر رهبری درخصوص جریان احمدی نژاد نوشت: انقلابی نماهایی که شعار انقلاب می دهند اما عکس آن عمل می کنند

یک روز پس از سخنان جنجالی احمدی نژاد در بیرون دادگاه تجدید نظر حمید بقایی، هفته نامه “خط حزب الله” که از سوی دفتر رهبر انقلاب منتشر می شود، در یادداشتی تلویحا از جریان احمدی نژاد انتقاد و آنان را انقلابی نماهایی توصیف کرد که شعار انقلاب می دهند، اما عکس آن عمل می کنند.

این یادداشت درحالی منتشر شد که احمدی نژاد روز گذشته بیرون دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی، سخنان ساختار شکنانه ای علیه ارکان نظام بر زبان آورده بود.

هفته‌نامه خط حزب‌الله همزمان باتکرار رفتارهای ساختارشکنانه رئیس جمهور سابق کشور، در یادداشتی به بررسی رفتار انقلابی‌نماها در آن زمان و جریان مشابه در سال‌های اخیر پرداخت.

انتشار این یادداشت همزمان بارفتارهای ساختارشکنانه محمود احمدی‌نژاد با سواستفاده از شعارهای انقلابی و عدالت‌خواهانه، معنادار است:

افراد موجود در جامعه‌ی پیامبر را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

۱️⃣ دسته اول، اصحاب راستین: افرادی بودند که تا آخرین لحظه و قطره خونشان از پیامبرو دین اسلام دفاع کردند، مثل امیرالمؤمنین(ع)، عمار و سلمان.

۲️⃣ دسته‌ دوم ضعیف‌ الایمان‌ها: که اگرچه ایمان آورده بودند اما از آنجا که ضعف در ایمان داشتند، ممکن بود پایشان بلرزد. اینها همان کسانی بودند که در ماجرای جنگ احد به هوای جمع‌آوری غنائم، مأموریت خود را رها کرده و سرنوشت جنگ را تغییر دادند.

۳️⃣ دسته سوم #انقلابی‌نماها: کسانی که “ظاهرا” ایمان آورده بودند اما رفتار آنها، دقیقا برخلاف ادعای آنان بود. اینان کسانی بودند که با کارهای خود مانند انتشار شایعه، #دروغ یا سیاه‌نمایی از وضع موجود، موجب تضعیف نظام اسلامی می‌شدند. انقلابی‌نماها در جریان جنگ احزاب آن هنگام که پیامبر بشارت پیروزی مسلمانان بر ابرقدرت‌های آن روز دنیا (روم و ایران و یمن) را داد، با #تمسخر یا ایجاد ابهام در سخنان او، این حرف‌ها را کذب و نادرست خواندند.

انقلاب اسلامی ایران نیز با همین سه دسته از افراد مواجه است: “اصحاب راستین انقلاب اسلامی”، که با باور تام و تمام به خط انقلاب، در همه‌ی شرایط، در کنار “رهبران انقلاب اسلامی” قرار گرفتند و با کار و تلاش شبانه‌روزی، کار انقلاب را به پیش بردند؛ “ضعیف‌الایمان‌هایی” که به دلیل هوای نفس، دنیاطلبی یا ترس از دشمن، در رخدادها و حوادث تاریخی، پایشان لرزید و یا دست از #انقلابی‌گری برداشته و تبدیل به یک انسان #خنثی شدند، یا حتی به سمت دشمن، میل پیدا کردند؛ و “انقلابی‌نمایی‌هایی” که شعار انقلاب داده و می‌دهند و عکس آن عمل می‌کنند. «کسی خیال نکند که مسأله‌ی #نفاق مربوط به صدر اسلام یا مربوط به اوج انقلاب بود، نه، همه‌ی ما، من و شما در معرض این امتحان در تمام حالات هستیم، یک حقیقتی مطرح می‌شود که این حقیقت ممکن است با گوشه‌ای از احساسات و دریافت‌های ما ناسازگار باشد: یا با خودپرستی ما، یا با ادعاهای درونی ما، یا با علمی که برای خودمان قائلیم، یا برای سابقه‌ای که برای خودمان می‌شناسیم…»

انقلابی‌نماها سعی می‌کنند با ایجاد #شایعه، شبهه، #سیاه‌نمایی و لجن‌پراکنی، در دل مردم و جامعه، #ناامیدی به وجود آورده و نسبت به راهی که انتخاب کرده‌اند، تشویش ایجاد کنند. این جریان را باید شناخت و نسبت به حربه‌های آنان آگاه بود. هرچند که «مردم قبول نمی‌کنند این را. حالا ممکن است کسی خیال کند که در مردم تأثیر می‌گذارد؛ نه، مردم آگاهند، می‌فهمند، نمی‌پذیرند این حالت را.»