محمدرضا تابش: کسانی که خرید هواپیما را اقدامی تجملاتی قلمداد می‌کردند، حالا فریادشان به آسمان بلند است

نگام ، سیاسی _ نماینده مجلس دهم تاکید کرد: هنگامی که برجام یکی از دستاوردهایش انعقاد قرارداد برای تامین هواپیما بود آن طرف بدخواه‌ها و دشمنان نظام دست اندازی‌هایی داشتند و این طرف هم کوته‌نظرهایی وجود داشتند و آن را ابزاری لوکس و تجملاتی قلمداد کردند. حالا فریادشان به آسمان بلند است که چرا مردم به این وضعیت مبتلا شدند.

 گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدرضا تابش نماینده یزد در حاشیه مراسم ترحیم فرزند احمد توکلی درباره استیضاح وزیر راه و کار و سرنوشت آن گفت: باید از استیضاح‌کنندگان بپرسید که چه خواهد شد.

وی با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای ای تی آر آسمان عنوان کرد: واقعه بسیار تاسف‌آوری رخ داده و تکرار این نوع حوادث و ضرب‌العجلی عمل نکردن مسئولان برای امداد حوادث خود نوعی ناکارآمدی را در اذهان مردم به وجود می‌آورد که این مساله باعث گسست بین حاکمیت و ملت می‌شود.

نماینده مجلس دهم تاکید کرد:  این موضوعات را باید چاره‌جویی کنیم و هر سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه باید تنگناها، معضلات و مشکلات را بشناسند و ضمن شناسایی توقعات و معضلات مردم، آن‌ها را مدنظر قرار دهند و برایشان ارزیابی و تحلیل داشته باشند. مسئولان باید مانیفستی به مردم ارائه دهند که در چه موعدی این مشکلات را مرتفع خواهند کرد.

تابش در پاسخ به این سؤال که در زمان خرید هواپیماها گفتند خرید آن‌ها اشرافی‌گری است اما امروز می‌گویند سیستم حمل و نقل فرسوده است و چرا دولت چاره‌ای نمی‌اندیشد، پاسخ شما به این اظهارات چیست، گفت: متاسفانه تنگ‌نظری‌ها همیشه وجود دارد. بله؛ یک عده این موضوع را مطرح کرده‌اند. من به عنوان یک فرد انقلابی با بریز و بپاش‌ها مخالف هستم اما زمانی نفت، گاز و منابع طبیعی مردم در اختیار حاکمیت است و از آن طرف مالیات و عوارض می‌دهند و در راه پیشبرد انقلاب و حفظ دستاوردهایش جان و مال خود را گذاشته‌اند و فروگذاری نکرده‌اند حق دارند، از مواهب زندگی بهره‌مند شوند و یک زندگی شرافتمندانه داشته باشند

وی با بیان اینکه مردم نباید دغدغه کار، ازدواج و معیشت نداشته باشند، گفت: حاکمیت باید این‌ها را فراهم کند. یکی از وسایلی که می‌تواند در توسعه نقش‌آفرین باشد و در جا‌به‌جایی مسافر و جذب توریست تاثیرگذار باشد هواپیما است که متاسفانه برخی‌ها در این باب کم لطفی کرده‌اند. هنگامی که برجام یکی از دستاوردهایش انعقاد قرارداد برای تامین هواپیما بود آن طرف بدخواه‌ها و دشمنان نظام دست اندازی‌هایی داشتند و این طرف هم کوته‌نظرهایی وجود داشتند و آن را ابزاری لوکس و تجملاتی قلمداد کردند. حالا فریادشان به آسمان بلند است که چرا مردم به این وضعیت مبتلا شدند، فریاد ما هم بلند است اما واقع‌بینانه به مسائل و قضایا نگاه می‌کنیم. باید به خواست ها و مطالبات مردم توجه داشته باشیم.