اردوغان: “جایی که ترکیه باشد خبر از ظلم، ترس و بدبختی نخواهد بود”

نگام ، بین الملل _ رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت: “زیرا جایی که ما باشیم، اعتماد و عدالت است.”

 

به گزارش تی آر تی فارسی ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت، در جایی که ترکیه باشد خبر از ظلم، فشار، ترس و بدبختی نخواهد بود.

رئیس جمهور ترکیه افزود: “زیرا جایی که ما باشیم، اعتماد و عدالت است.”

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست نمایندگان حزب عدالت و توسعه در پارلمان گفت: “انجام برخی تدارکات در میدان عملیات وقت‌گیر است. طی روزهای آینده محاصره مرکز عفرین به سرعت انجام خواهد گرفت. در صورت لزوم همه با هم به آنجا می‌رویم. برای ما بسیار مهم است که هر جایی قدم می گذاریم امن باقی بماند و امنیت در آنجا تامین شود.”

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: “عملیات شاخه زیتون وارد سی و دومین روز شده است. تاکنون ۱۷۱۵ از تروریست‌ها در جریان این عملیات از پای درآومده و ۳۲ نفر از نیروهای ما هم به شهادت رسیده‌اند. به منظور ایجاد مناطق امن در شمال سوریه و اسکان صدها هزار سوری موجود در اردوگاه‌های ترکیه، در عفرین حضور داریم.”

اردوغان گفت: “هر جایی که باشیم، امنیت و عدالت نیز در آنجا وجود دارد. مردم منطقه کوچک‌ترین مشکلی یا واکنش منفی به ما نداشته‌اند. راه‌های دیپلماتیک را نیز هرگز نادیده نمی‌گیریم. از تمام دوستان انتظار داریم اتهامات علیه کشورمان را شناسایی و خنثی کنند. سال‌ها از نیروهای ائتلاف بین المللی توقع رفع خطر گروه‌های تروریستی از سمت سوریه را داشتیم. با افزایش این خطرات و گسترش آن به داخل ترکیه، وارد عمل شدیم.”

رئیس جمهور ترکیه افزود: “مذاکرات در روزهای آتی ادامه خواهیم داد. عملیات در منطقه نیز ادامه دارد. گفت‌وگوهای بی‌وقفه با تمام طرف‌های بحران سوریه هم ادامه خواهد داشت. دیروز با روسای جمهور روسیه و ایران به‌صورت تلفنی گفت‌وگو کردیم. با رهبران سایر کشورها نیز در هر فرصتی تماس برقرار می‌کنیم. ما بهتر از هرکسی نسبت به تاثیر گفت‌وگو آگاه هستیم. اثبات کردیم حتی در موقعی که به ما گفتند به گروه تروریستی سلاح نمی‌دهند نیز به این کار ادامه می‌دادند. هنوز هم با بی‌شرمی اصرار می‌کنند این کار را انجام نمی‌دهند. با ویدئو و اسناد یک به یک نشان دادیم.

اعضای این گروه از غرب آمده‌اند و تبعه سوری نیستند. اینها سربازان شما هستند، این پرچم و برچسب سینه شماست، ولی هنوز هم انکار می‌کنید. توپ و تانک شماست. همه اینها با ۵ هزار دستگاه تریلی منتقل شدند. این‌ها علیه چه کسانی در آنجا استفاده می‌شود؟ می‌دانیم.

کار حامیان گروه تروریستی جدایی طلب پ.ک.ک در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز این است که نام این گروه را تغییر داده و با اعمال برخی تغییرات ظاهری واقعیت را تحریف کنند. اینها تنها خود را فریب می دهند.

حدود یک قرن از شکل‌گیری خاورمیانه می‌گذرد. اگر کسی از سراسر آفریقا عبور کند تاریخ ما را مشاهده خواهد کرد. ما اهل آفریقای شمالی و مرکزی نیز هستیم. اوایل هفته آینده به ۴ کشور آفریقایی سفر خواهم کرد.

کسانی این نمایش را به راه انداخته‌اند، بدانند که تنها به اعتبار خود لطمه می‌زنند نه دیگری؛ خود را در جامعه جهانی بی اعتبار کرده و هیچ کشوری در عرصه سیاسی به آنها توجه نخواهد کرد. به حول و قوه الهی از پس تمام تروریست‌هایی که پشت مرزها و داخل کشورمان گماشته شده‌اند برخواهیم آمد.

هر روز مساجد و مدارس برادران مسلمان ما در اروپا به آتش کشیده می‌شود. خیال شهروندان ما در کشورهای اروپایی و هر گوشه جهان راحت باشد. پشت شما دولت جمهوری ترکیه هست. ناراحتی کشورهایی که به خاطر شهروندان خود ولو مجرم، دنیا را زیر و رو می‌کنند، برای اهمیتی ندارد.”