زهرا رهنورد از منزل مادری به حصر خانگی بازگردانده شد ، تسلیت احزاب و چهره های سیاسی مذهبی به رهنورد و موسوی ، برگزاری مراسم تشییع + تصاویر

نگام ، سیاسی _ زهرا رهنورد که با توجه به درگذشت مادرش امروز اجازه یافت تا در منزل مادری حضور پیدا کند ساعتی پیش توسط زندانبانان و ماموران امنیتی بهمحل حصر بازگردانده شد

به گزارش کلمه دکتر زهرا رهنورد که با توجه به درگذشت مادرش امروز اجازه یافت تا در منزل مادری حضور پیدا کند ساعتی پیش توسط زندانبانان و ماموران امنیتی به محل حصر بازگردانده شد.

به گزارش کلمه صبح امروز میرحسین موسوی و زهرا رهنورد توانسته بودند در خانه مادر خانم رهنورد حضور پیدا کنند. میرحسین موسوی اما پس از کمتر از ۱۵ دقیقه! به زندان خانگی بازگردانده شد.

خانم زهرا رهنورد ساعاتی پیش به زندان اختر منتقل شد.

 

 

پیام تسلیت آیت‌الله صانعی به خانواده رهنورد و موسوی

 

در پی در گذشت مادر زهرا رهنورد بانوی در حصر؛ آیت الله صانعی در پیامی به خانواده رهنورد و موسوی تسلیت گفت.

خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش کلمه، خانم نواب صفوی در هنگام فوت ۹۳ سال داشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح امروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند.

در پیام آیت‌الله صانعی آمده است:

درگذشت بانوی صبور و پرهیزگار مرحومه احترام السادات نواب صفوی در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) موجب تأسف و تأثر گردید، اجر و پاداش استقامت و صبر آن مرحومه مغفوره در محرومیت از دیدار عزیزانش ـ که از حقوق اولیه انسانی و اسلامی به حکم صله رحم می باشد ـ جز از عهده ذات باری تعالی بر نخواهد آمد که إِنَّمَا یُوَفَّی الصَّابِرُونَ أَجْرَهُم بِغَیْرِ حِسَاب.

اینجانب ضمن عرض تسلیت از خداوند متعال برای بازماندگان بالخصوص متدینه فاضله سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد و دوست و رفیق قدیمی جناب آقای مهندس میرحسین موسوی؛ معتمد ملت و سیدنا الاستاذ امام خمینی (س) صبر جمیل و اجر جزیل و برای آن مرحومه غفران و رحمت الهی و حشر با ائمه اطهار و صدیقه طاهره (علیهم السلام) را خواستارم.

قم المقدسه – یوسف صانعی
سوم جمادی الثانی ۱۴۳۹
یک اسفند ۱۳۹۶

 

 

سید هادی خامنه‎‌ای در پیامی به دکتر زهرا رهنورد فوت مادر این بانوی در حصر را تسلیت گفت.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام در پیامی خطاب به زهرا رهنورد نوشت:

دانشمند ارجمند سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

درگذشت مادر فاضله و مکرمه‌تان را صمیمانه به سرکارعالی و سایر بستگان تسلیت می‌گویم. آن مرحومه به زیور ایمان و اخلاق و ادب و هنر آراسته بود و فرزندانی شایسته چون حضرتعالی را در دامن خود پرورش داد و مشکلات و محرومیت‌های سال‌های اخیر و رنج فراق و حصر شما و چهره خدوم انقلاب، جناب آقای مهندس میرحسین موسوی را با شکیبایی تحمل نمود.

از خداوند متعال برای ایشان رحمت واسعه و برای همه بازماندگان صبر و اجر آرزومندم.

 

پیام تسلیت خانواده مهدى کروبى به زهرا رهنورد

 

خانواده مهدی کروبی در پیامی درگذشت مادر بانوی در حصر زهرا رهنورد را تسلیت گفتند. به گزارش کلمه در بخشی از این پیام آمده است: “خبر درگذشت مادر گرامی‌تان بانو احترام‌السادات نواب صفوى در ایام سوگواری حضرت‌ فاطمه الزهرا (س) موجب تأسّف و تأثّر فراوان گردید. مادرى شاعر که در هفت سال گذشته شاهد محصور بودن فرزند اندیشمند و قرآن پژوهش بود.”

خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش کلمه، خانم نواب صفوی در هنگام فوت ۹۳ سال داشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح امروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند.

متن این پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون
خواهر گرامى سرکار خانم دکتر رهنورد

خبر درگذشت مادر گرامی‌تان بانو احترام‌السادات نواب صفوى در ایام سوگواری حضرت‌ فاطمه الزهرا (س) موجب تأسّف و تأثّر فراوان گردید. مادرى شاعر که در هفت سال گذشته شاهد محصور بودن فرزند اندیشمند و قرآن پژوهش بود.

متأسّفانه آن مادر عزیز به‌واسطه حبس و حصر ظالمانه و غیر قانونى در این سالها که بیش از هر زمان دیگر به حضور عاطفی و فیزیکی شما نیاز داشت از این حقّ بنیادین محروم گشت. او امّا می‌دانست و شما نیک می‌دانید که هزینه دفاع از حقوق مردم و تلاش در جهت اصلاح ساختار به انحراف رفته برای کسانی‌که که در این مسیر قدم می گذارند جز این نیست. در بیابان گر به شوق کعبه، خواهی زد قدم سرزنش‌ها گر کند خار مغیلان، غم مخور.

آن مرحومه در حالی دارفانى را وداع گفت که ظلم ناشى از حصر فرزندش هنوز پابرجاست. این ضایعه را به جنابعالى، آقاى مهندس موسوى، مهندس کاظمی و دیگر بستگان محترم آن عزیز سفر کرده تسلیت مى گوییم و از خداوند متعال براى آن مرحومه غفران الهى و براى شما و سایر بازماندگان صبر جمیل مسئلت مى‌کنیم.

 

 

تسلیت سید حسن خمینی به دکتر زهرا رهنورد                                         

در پی درگذشت خانم احترام السادات نواب صفوی مادر گرامی دکتر زهرا رهنورد، یادگار امام پیام تسلیتی را صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

▪خواهر گرامی سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد زید عزها

درگذشت مادر بزرگوارتان را تسلیت عرض نموده، علو درجات آن مرحومه مغفوره را از خدای متعال مسئلت دارم و براى همه بازماندگان صبر و اجر آرزومندم.

سید حسن خمینی

 

پیام تسلیت خانواده شهید آیت الله دکتر بهشتی به رهنورد و موسوی

کلمه – گروه خبر: خانواده شهید آیت الله دکتر بهشتی در پیامی خطاب به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی فوت مادر بانوی درحصر را تسلیت گفتند.

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

به گزارش کلمه متن این پیام به شرح زیر است:

سرکار خانم دکتر رهنورد، جناب آقای مهندس موسوی

خبر درگذشت بانوی فرهیخته و پرهیزگار احترام السادات نواب صفوی باعث تألم و تأثر شد، به‌ویژه که در هفت سال پایانی عمر گرانقدرش از مصاحبت با شما محروم بود.

این ضایعه اسفناک را به شما و دیگر بازماندگان تسلیت می گوییم و از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم.

خانواده شهید آیت الله دکتر بهشتی

 

پیام تسلیت بیت آیت الله منتظری خطاب به زهرا رهنورد

بیت آیت الله منتظری در پیامی خطاب به زهرا رهنورد بانوی درحصر درگذشت مادر ایشان را تسلیت گفت.

خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش کلمه، خانم نواب صفوی در هنگام فوت ۹۳ سال داشت. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود. وی در یکی از دیدارها با خانواده زندانیان گفته بود: مرتب به من آشنا و غریبه زنگ می‌زنند و می پرسند از آقای مهندس چه خبر از خانم دکتر چه خبر؟ من هم می‌گویم همان خبری که شما دارید را ما هم داریم.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

با سلام و تحیت؛ رحلت مادر گرامی تان را به شما و دیگر بستگان و بازماندگان ایشان صمیمانه تسلیت عرض مى نمایم.

به یقین صبوری های آن مادر ارجمند در فراق جنابعالی و داماد عزیزش اجر فراوان دارد؛ انما یوفی الصابرون اجرهم بغیرحساب.

رحلت مظلومانه ایشان در ایام ظلمِ مضاعفِ حصر خانگی شما و همسر غیور و بزرگوارتان جناب آقای مهندس میرحسین موسوی، یادآور رحلت خواهر آیت الله العظمی منتظری در ایام حصر ایشان است؛ که نه تنها آن دو عزیز از دیدار هم محروم بودند، بلکه برادر از شرکت در مراسم عزای خواهر محروم ماند.

از خداوند کریم و رحیم برای ایشان رحمت واسعه، و برای بازماندگان صبر و اجر و توفیق ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

بیت آیت الله العظمى منتظرى
١٣٩۶/۱۲/۱ – احمد منتظرى

 

پیام تسلیت محسن هاشمی به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد:

جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

درگذشت خانم نواب صفوی را از طرف خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی به شما وسایر بازماندگان تسلیت عرض کرده، برای آن مرحوم در روز شهادت صدیقه طاهره، زهرای مرضیه (س) همنشینی با بانوی دوعالم و برای شما صبر وگشایش را آرزو داریم.

 

پیام تسلیت عبدالله نوری در پی درگذشت مادر زهرا رهنورد

 

“صَبَرُوا أَیَّاماً قَصِیرَهً أَعْقَبَتْهُمْ رَاحَهً طَوِیلَهً تِجَارَهٌ مُرْبِحَهٌ یَسَّرَهَا لَهُمْ رَبُّهُمْ”

بانوی فرزانه سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد
برادر صبور، ارجمند و با فضیلت جناب آقای مهندس میرحسین موسوی‏

رحلت بانوی پرهیزکار، فقیده سعیده، حاجیه خانم احترام السّادات نواب صفوی را خدمت شما گرامیان صمیمانه ‏تسلیت عرض می نمایم.‏

بی تردید بردباری شما بزرگواران در برابر شدائد و ناملایماتی که نابخردانه و ظالمانه در حق تان روا داشته شده ‏است و پایداری و استقامتی که بخاطر حفظ گوهر آزادی و ضرورت صیانت از ارزشهای اخلاقی در عرصه ‏ی سیاست و اجتماع از خود نشان داده اید، نشأت گرفته از اراده و ایمانی است که در اعماق جانتان ریشه دوانیده و به روز ‏واقعه سر برآورده است و همه، حاصل تربیتی است که مادرانتان شما را با ایمان و اعتقاد راستین به آن آراسته اند.‏

بلاشک سهم بزرگی از اجر و پاداشی که خداوند در قبال شکوه صبر و طاقت آوری ستبرتان ارزانی داشته، نثار ‏جانمایه ی چنین مادرانی است که فرزندان لایق، شجاع و با فضیلتی چون شما را در دامان پاک خود پرورانده و ‏به جامعه ی مشتاق، تقدیم نموده اند.‏

از درگاه خداوند تبارک و تعالی برای آن مادر گرامی و رنجدیده رحمت واسعه ی الهی، برای تمامی ‏بازماندگان صبر و اجر و برای شما دو چهره ی درخشان عرصه ی خدمت، سلامتی و آزادی هرچه سریعتر آرزومندم.

عبدالله نوری
دوم اسفند ماه ۱۳۹۶

 

پیام تسلیت جمعی از مشاوران میرحسین موسوی به زهرا رهنورد

جمعی از مشاوران میرحسین موسوی درگذشت مادر بانوی در حصر، زهرا رهنورد را تسلیت گفتند. به گزارش کلمه خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت.

در پیام مشاوران میرحسین موسوی خطاب به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی آمده است:

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد جناب آقای مهندس میرحسین موسوی

درگذشت بانو نواب صفوی را صمیمانه تسلیت عرض می کنیم. از خدای مهربان برای آن مادر بزرگوار آرامش و برای شما سرافرازانی که نور چشم و امید ملت رنج دیده ایران هستید صبر و شکیبایی و طول عمر باعزت و سلامتی خواستاریم.

قربان بهزادیان نژاد، سید محمدرضا حسینی بهشتی، سیدعلیرضا حسینی بهشتی، سید علیرضا بهشتی شیرازی، علی عرب مازار یزدی، فرشاد مومنی

 

تسلیت جمعی از فعالان ملی – مذهبی خطاب به رهنورد و موسوی

کلمه – گروه خبر: جمعی از فعالان ملی – مذهبی در پیامی در گذشت مادر بانوی قرآن پژوه زهرا رهنورد را خطاب به او و میرحسین موسوی تسلیت گفتند.

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

متن این پیام به شرح زیر است:

شاعربانو و فرهیخته‌بانو، احترام‌السادات نواب‌صفوی مادر گرانقدر خانم رهنورد چشم بر زمانه‌ی پر جور و جفا بربست، از این جهان گذرا درگذشت و راهیِ دنیای نور و معنا شد.

درگذشت این ادیب صبور را به سرکار خانم زهرا رهنورد، جناب آقای میرحسین موسوی و سایر بازماندگان تسلیت عرض می‌کنیم و برای همگان آرزوی صبر و سلامت داریم.

حمید احراری، محمد بسته‌نگار، مسعود پدرام، حبیب‌الله پیمان، رضا رئیس‌طوسی، علیرضا رجایی، بهمن رضاخانی، حسین رفیعی، احمد زیدآبادی، احسان شریعتی، کیوان صمیمی، اعظم طالقانی، امیر طیرانی، نظام‌الدین قهاری، فاطمه گوارایی، محمد محمدی اردهالی، سعید مدنی، مینو مرتاضی، محمود نکوروح، ناصر هاشمی

 

پیام تسلیت نهضت آزادی ایران به بانوی در حصر – زهرا رهنورد

نهضت آزادی ایران، در پیامی درگذشت مادر خانم زهرا رهنور – بانوی در حصر – را تسلیت گفت.

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

به گزارش ندای آزادی متن این پیام بشرح زیر است:

هوالحی الذی لا یموت

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد (کاظمی)

درگذشت مادر گرامی و فرهیخته‌تان را که در هفت سال اخیر، دوری از فرزند را با صبوری و توکل تحمل کرد و نمونه‌ای بود از مادران رنج‌دیده این سرزمین، خدمت شما که خود الگویی هستید از ایمان و صبر و نیز همسر عزیز و گرامی‌تان جناب آقای مهندس میر حسین موسوی و خانواده محترم، تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن مرحومه، رحمت و غفران الهی مسألت داریم.

محمد توسلی

دبیر کل نهضت آزادی ایران

اول اسفند ۱۳۹۶

 

پیام تسلیت سازمان عدالت و آزادی و اصلاح طلبان زنجان به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی

سازمان عدالت و آزادی و اصلاح طلبان زنجان در پیام های جداگانه خطاب به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی درگذشت مادر زهرا رهنورد را تسلیت گفتند.

به گزارش کلمه، شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان زنجان در پیامی درگذشت خانم نواب صفوی مادر دکتر زهرا رهنورد را به ایشان و میرحسین موسوی تسلیت گفت

همچنین سازمان عدالت و آزادی نیز در پیامی در گذشت مادر زهرا رهنور را تسلیت گفت. به گزارش کلمه در متن این پیام آمده است:

در روز وفات بانوی آب و آیینه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، شما نیز سوگوار مادر مهربان‌تان بانوی والامنش و بزرگوار علویه مجلله حاجیه خانم احترام‌السادات نواب صفوی، شده‌اید.

برای این مادر بافضیلت همین افتخار بس که فرزندی فرهیخته چون شما را در دامان مهر خویش پرورید که به حق اسطوره صبر و مقاومت و اسوه‌ای ارزشمند برای زنان ایران زمین و باقیات الصالحاتی برای آن بانوی نیکوکار هستید. هرچند که سوگمندانه این مادر رنج دیده در سال‌های پایانی عمر پربرکت خود از دیدار فرزند دلبندش محروم و همواره چشم انتظار و نگران او بود.

یقین داریم که دل دریایی و جان متوکل شما در این مصیبت جانگزا نیز مانند بسیاری سختی‌های دیگر، صبور و استوار خواهد بود و در برابر قضای الهی، سر تسلیم و رضا فرود خواهد آورد.

“سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی” صمیمانه این ضایعه اندوه‌بار را به خاندان داغدیده و به ویژه سرکار عالی و سرور گرانمایه جناب آقای مهندس میرحسین موسوی، تسلیت عرض کرده و امیدوار است خدای بزرگ روح بلند آن فقیده سعیده را در آغوش آمرزش و مهربانی بیکرانش ماوا دهد و به بازماندگان شکیبایی و پاداش نیک عنایت فرماید و گشایشی در کار فروبسته مظلومان گرفتار در حصر و بند فراهم آورد.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی
یکم اسفند ۱۳۹۶

 

پیام تسلیت رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به زهرا رهنورد

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به زهرا رهنورد در گذشت ماد این بانوی در حصر را تسلیت گفت.

به گزارش کمله در پیام محمد جواد حق شناس آمده است: درگذشت مادر گرامى و بزرگوارتان را سوگمندانه به سرکارعالی و سایر بستگان تسلیت می‌گویم. آن شادروان بانویی با اخلاق و ادب و اراسته به هنر بود و فرزندانی شایسته چون سرکار را در دامن خود پرورش داد. به نیکی می دانم که در این سالها ایشان در برابر رنج و ناملایمتی بابت حصر شما و مهندس موسوی شکیبایی وافرى نشان دادند. از خداوند بزرگ برای ایشان آرامش و آمرزش الهی و برای خانواده و بستگان شکیبایى و تندرستى آرزومندم.

 

پیام تسلیت آیت الله بیات زنجانی خطاب به زهرا رهنورد

 

آیت‌الله‌ بیات‌زنجانی در تماسی تلفنی با یکی از دختران میرحسین‌ و رهنورد، درگذشت مرحومه نواب‌صفوی والده زهرا رهنورد، بانوی محصور را به وی و والدین تسلیت گفت.

خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش کلمه، خانم نواب صفوی در هنگام فوت ۹۳ سال داشت.

به گزارش رسیده به کلمه صبح امروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند.

مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود. وی در یکی از دیدارها با خانواده زندانیان گفته بود: مرتب به من آشنا و غریبه زنگ می‌زنند و می پرسند از آقای مهندس چه خبر از خانم دکتر چه خبر؟ من هم می‌گویم همان خبری که شما دارید را ما هم داریم.

 

پیام تسلیت دبیرکل حزب اتحاد ملت به بانو رهنورد به مناسبت درگذشت مادر

علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در پیامی به زهرا رهنورد، درگذشت مادر وی را تسلیت گفته و از تنها ماندن مرحومه احترام السادات نواب صفوى در سال‌هاى آخر عمر به دلیل حصر غیرقابل توجیه دختر و داماد مومن و وفادار، ابراز تاسف کرد و نوشت:

به‌نام خدا
خواهر گرامى سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

درگذشت مادر گرامیتان، مرحومه احترام السادات نواب صفوى را که سالهاى آخر عمر خویش را با غم حصر غیرقابل توجیه دختر و داماد مومن و وفادار به آرمان‌هاى انقلاب و مردم سپرى کرد را به شما، آقاى مهندس میرحسین موسوى و سایر بازماندگان تسلیت مى گویم.

هر فرزندى آرزو دارد در دوران کهنسالى والدین، در کنار آنها باشد تا به اندازه اى زحمتى را که آنها در دوران خردسالى و ناتوانى، براى او کشیدند، جبران نماید و دلخوشى هر مادرى نیز این است که در دوران کهنسالى دیده اش را با دیدار فرزندان روشن نگاه دارد. از شما و مادرتان این فرصت دریغ و بجاى آن رنج حرمان نهاده شد. باشد که اجر تحمل آن را خداوند متعال مرحمت نماید.

براى شما و بستگان و نزدیکان توفیق صبر در این مصیبت و براى آن مرحومه علو درجات در نزد حق تعالى و رحمت و مغفرت کامل مسألت دارم.

 

تسلیت انجمن اسلامی دانشگاه تهران به رهنورد و موسوی

انجمن اسلامی دانشگاه تهران در پیامی خطاب به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی، درگذشت مادر زهرا رهنورد را تسلیت گفت. خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش کلمه، خانم نواب صفوی در هنگام فوت ۹۳ سال داشت.

در پیام تسلیت انجمن اسلامی دانشگاه تهران آمده است:

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ

وَ بَشِّرِ الصَّابِرِینَ؛ الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّاللهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

استاد محترم دانشگاه تهران

مصیبت درگذشت والده مکرمه، مرحومه مغفوره سرکار خانم «احترام السادات نواب صفوی» که عمر خود را صرف تربیت فرزندانی انقلابی برای کشور نمود و در اواخر حیاتشان نیز دوری فرزند زندگی را برای آن مرحومه سخت و دشوار نموده بود را به شما بانوی مؤمن، فاضل و مقاوم و همچنین همسر بزرگوارتان نخست وزیر محبوب امام راحل در دوران دفاع مقدس، جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و همچنین خانواده محترم تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن والده ماجده که همزمان با شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) به رحمت ایزدی پیوست، رحمت و غفران واسعه الهی و همنشینی با جده مطهرش حضرت صدیقه طاهره(س) را مسئلت داشته و آرزوی صبر و اجر برای بازماندگان داریم.

وَالسَّلَامُ عَلَى عِبادالله الصّالِحین

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران

اوّل اسفند ماه ۱۳۹۶

 

تسلیت شورای هماهنگی راه سبز امید به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی

شورای هماهنگی راه سبز امید درگذشت مادر زهرا رهنورد را در پیامی خطاب به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی تسلیت گفت. در بخشی از پیام شورای هماهنگی راه سبز امید آمده است: “استواری توأم با توکل و پایداری امیدوارانه‌ی شما در راه نیل به چشم‌انداز‌های ارزشمند جنبش سبز، و استقامت شما در برابر رنج‌ها و محدودیت‌های ناروا و فشارهای غیرانسانی، به‌ویژه در حصر غیرقانونی که وارد هشتمین سال خود شده، بر هموطنان آزادی‌خواه و آگاه، پنهان نیست. ایرانیان قدرشناسی که مقام والای دردمندان وطن و مصلحان شجاع و شریف خود را پاس می‌دارند، با شادی آنها شاد و در غم آنها شریک‌اند.”

خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش کلمه، خانم نواب صفوی در هنگام فوت ۹۳ سال داشت.

به گزارش کلمه متن این پیام به شرح زیر است:

به‌نام خدا

وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِّنَ الْخَوفْ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِّنَ الأَمَوَالِ وَ الأنفُسِ وَ الثَّمَرَاتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرِینَ الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَهٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ، أُولَئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَوَاتٌ مِّن رَّبِّهِمْ وَ رَحْمَهٌ وَ أُولَئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ

خواهر گرانقدر و آزاده و صبور، سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

درود بر شما، و رحمت و برکت خدا برای شما عزیز استوار و مصلح صادق، و همراه پایمردتان جناب آقای مهندس میرحسین موسوی

درگذشت مادر ارجمندتان، سرکارخانم نواب صفوی را صمیمانه به سرکارعالی و همسر گران‌مایه‌تان، تسلیت می‌گوییم.

خداوند متعال وجود نازنین این بانوی مومنه را ـ که هفت سال دوری از شما را استوار، صبوری کرد ـ در پناه مرحمت و مغفرت خویش متعالی دارد، و صبوری مضاعف به سرکارعالی و خانواده‌ی گرامی‌تان، به‌ویژه مهندس موسوی نصیب فرماید.

استواری توأم با توکل و پایداری امیدوارانه‌ی شما در راه نیل به چشم‌انداز‌های ارزشمند جنبش سبز، و استقامت شما در برابر رنج‌ها و محدودیت‌های ناروا و فشارهای غیرانسانی، به‌ویژه در حصر غیرقانونی که وارد هشتمین سال خود شده، بر هموطنان آزادی‌خواه و آگاه، پنهان نیست. ایرانیان قدرشناسی که مقام والای دردمندان وطن و مصلحان شجاع و شریف خود را پاس می‌دارند، با شادی آنها شاد و در غم آنها شریک‌اند.

اینک که در کمال تأسف، حبس خانگی ظالمانه مانعی در راه ارتباط مستقیم مردم با سرکارعالی ـ و آقایان موسوی و کروبی ـ شده، تردید نداریم که دعای خیر و احساسات همدلانه‌ی اقشار قابل‌توجهی از مردم ایران، بلندتر از دیوارهای حقیر حصر، همدل شما و تسلای دل داغدارتان خواهد بود.

صبوری و بقای عمر شریف و پربرکت آن عزیز آزاده را به‌ویژه در این روزهای سخت حبس غیرقانونی، و در برابر ناملایمات و رخدادهای ناگواری چون فقدان مادر، از پروردگار عالم مسألت می‌کنیم.

عمیق‌ترین مراتب همدردی و همدلی ما و کنشگران سبز ایران نثار جان صبور و آزاده‌ی شما و مهندس موسوی

شورای هماهنگی راه سبز امید

اول اسفندماه ۱۳۹۶

 

پیام تسلیت انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه امیرکبیر به رهنورد و موسوی

انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه امیر کبیر در پیامی درگذشت مادر رهنور را به به بانوی در حصر تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است

بسمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ

«کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام»

مشیت الهی بـر ایـن تعلق گرفـته کـه بهار فرحناک زندگی را خـزانـی ماتم زده بـه انتظار بنشیند و این بارزترین تفسیر فلسفـه آفـرینش درفـراخـنای بـی کران هـستی و یـگانه راز جـاودانگی اوسـت.

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد درگذشت والده گرامی سرکار خانم «احترام السادات نواب صفوی» چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند، یقینا داغ و اندوه دوری و جدایی از فرزند در طی ۸ سال گذشته برای ایشان غیرقابل تحمل بوده است، ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست.

انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه امیرکبیر(پلی‌تکنیک تهران) از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای حضرتعالی، مهندس میرحسین موسوی نخست‌وزیر امام و دیگر سوگواران صبر و شکیبایی مسئلت می نماید.

 

تسلیت محمدرضا عارف به زهرا رهنورد

در پی درگذشت خانم احترم السادات نواب صفوی،مادر خانم زهرا رهنورد،دکتر محمدرضا عارف در پیامی این ضایعه را به او تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است:

سرکار خانم زهرا رهنورد

مادر بزرگوارتان سرکار خانم احترام السادات نواب صفوی هم زمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س ) پس از عمری زندگی با عزت چشم از جهان فرو بست و به دیار باقی شتافت. این ضایعه موجب تاثر و تالم اینجانب شد.

این مصیبت را به سرکار عالی ، خانواده‌های محترم نواب صفوی و موسوی بخصوص به جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و همه بستگان داغدار تسلیت می گویم. از درگاه احدیت برای آن فقیده سعیده آمرزش و رحمت و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی و برای شما و جناب آقای موسوی طول عمر با عزت توأم باسلامتی و توفیق روزافزون طلب می‌کنم. امیدوارم روان پاک آن بانوی والامقام با حضرت فاطمه زهرا(س)محشور شود.

 

 

برگزاری مراسم تشییع پیکر مادر زهرا رهنورد با حضور چهره‌های اصلاح‌طلب + تصاویر

 

مراسم تشییع پیکر احترام‌السادات نواب صفوی مادر زهرا رهنورد دقایقی پیش در منزل وی برگزار شد.

ایلنا نوشت: جمعی از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب برای تشییع پیکر احترام‌السادات نواب صفوی در منزل ماد زهرا رهنورد حاضر شدند.

مراسم تشییع پیکر احترام‌السادات نواب صفوی مادر زهرا رهنورد دقایقی پیش در منزل وی برگزار شد. در این مراسم محسن میردامادی، هادیان،  هادی غفاری، علیرضا بهشتی و  مصطفی تاجزاده، الهه کولایی، باقریان و علی شکوری‌راد حضور دارند.

 

5

4

2

3

p[p