اردوغان: ترکیه در آینده ای نه چندان دور تولیدات دفاعی داخلی اش را صادر خواهد کرد

نگام ، بین الملل _ رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری اعلام کرد، ترکیه به کشوری که قادر به تولید تانک های بدون سرنشین است، تبدیل خواهد شد.

 

به گزارش تی آر تی فارسی ، اردوغان طی سخنرانی در یازدهمین نشست ارائه طرح توسعه که در مرکز فرهنگ و کنگره ملت بش تپه برگزار شد، اظهار داشت که ترکیه در بسیاری از عرصه منجمله صنایع دفاعی به تکنولوژی ملی دست یافته است.

رئیس جمهوری با اشاره به افزایش ۶۵ درصدی سهم تولیدات داخلی در صنایع دفاعی گفت: خودروهای زرهی به کار برده شده در جریان عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه که در منطقه عفرین سوریه به پیش برده میشود، تماما تولیدات داخلی میباشد.

اردوغان گفت: ترکیه باید به کشوری تبدیل شود که قادر به تولید تانکهای بدون سرنشین باشد. به این نیز تحقق خواهیم بخشید. اکنون در شرایطی هستیم که میتوانیم بسیاری از سلاح هایمان را خودمان تولید کنیم.

رئیس جمهوری گفت: اگر در عفرین محتاج دیگران بودیم، در وضعیتی که هم اکنون در آن قرار داریم، نبودیم. ولی بدون نیاز به دیگران اقدامات لازمه را انجام دادیم.

اردوغان همچنین تاکید کرد که تاکنون ۱۷۸۰ تروریست در چارچوب عملیات شاخه زیتون از قدرت عمل ساقط شده اند.

اردوغان در ارتباط با تلاش گروه های تروریستی حامی اسد جهت ورود به عفرین نیز گفت: وقتی سلاح و خودروی زرهی داخلی باشد، شجاعت سربازان نیز افزایش میابد. درصدد ورود به منطقه برآمدند ولی واحدهای توپخانه و جنگنده های بدون سرنشین ما هرآنچه لازم بود انجام دادند. آنها نیز ناگزیر بازگشتند.

رئیس جمهوری همچنین تاکید کرد که ترکیه در آینده ای نه چندان دور به یک کشور صادرکننده تولیدات دفاعی داخلی و ملی خود تبدیل خواهد شد.