تشییع و تدفین مادر زهرا رهنورد بدون حضور میرحسین و رهنورد ، پیام های تسلیت به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی ادامه دارد

نگام ، سیاسی _ مرحوم احترا‌م‌السادات نواب صفوی، مادر زهرا رهنورد، در میان بدرقه جمعی از اقوام و آشنایان، مشاوران میرحسین موسوی، فعالین سیاسی و خانواده شهدای جنگ و جنبش سبز و هنرمندان و شعرای سبزاندیش و بدون حضور دختر و داماد وی، رهنورد و میرحسین، از مقابل در منزل تشییع و در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

مرحوم نواب صفوی، مادر زهرا رهنورد بدون حضور میرحسین و رهنورد و در میان بدرقه دوستان و اقوام و فعالین سیاسی و مدنی تشییع و به خاک سپرده شد. در جریان درگذشت پدر میرحسین موسوی نیز آنان امکان حضور در تشییع پیکر ایشان را پیدا نکرده بودند.

به گزارش کلمه، مرحوم احترا‌م‌السادات نواب صفوی، مادر زهرا رهنورد، در میان بدرقه جمعی از اقوام و آشنایان، مشاوران میرحسین موسوی، فعالین سیاسی و خانواده شهدای جنگ و جنبش سبز و هنرمندان و شعرای سبزاندیش و بدون حضور دختر و داماد وی، رهنورد و میرحسین، از مقابل در منزل تشییع و در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد روز گذشته و در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در سن ۹۳ سالگی در بستر بیماری درگذشت.

مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود. وی در یکی از دیدارها با خانواده زندانیان گفته بود: مرتب به من آشنا و غریبه زنگ می‌زنند و می پرسند از آقای مهندس چه خبر از خانم دکتر چه خبر؟ من هم می‌گویم همان خبری که شما دارید را ما هم داریم.

 

پیام تسلیت بیت آیت الله هاشمی به مناسبت درگذشت خانم نواب صفوی

بیت آیت الله هاشمی به مناسبت درگذشت خانم نواب صفوی به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی تسلیت گفتند.

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

متن این پیام به شرح زیر است:

جناب آقای مهندس میرحسین موسوی ‌

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

‌درگذشت خانم نواب صفوی را به شما و سایر بازماندگان تسلیت عرض کرده، برای آن مرحوم در روز شهادت صدیقه طاهره، زهرای مرضیه (س) همنشینی با بانوی دو عالم و برای شما صبر وگشایش را آرزو داریم.


‌‌ بیت آیت الله هاشمی رفسنجانی

 

پیام تسلیت مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به مناسبت درگذشت مادر زهرا رهنورد

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به مناسبت درگذشت بانو نواب صفوی مادر گرامی دکتر زهرا رهنورد بیانیه تسلیت صادر کرد.

سه شنبه ۱ اسفند، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

متن این پیام به شرح زیر است:
بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون
بانوی فرزانه سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد (زید عزّها)

خبر درگذشت بانوی پرهیزکار حاجیه خانم احترام السادات نواب صفوى مادر گرامیتان، در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) موجب تأثر و تألم گردید. آن فقیده سعیده با تربیت فرزندان صالح و فداکار و تحمل مصائب شما قبل از انقلاب و در جریان حصر به ناحق کنونی، صدمات زیادی متحمل شد. از خداوند متعال برای آن مرحومه مغفوره حشر با اجداد طیبه‌اش و حضرت فاطمه زهرا (س) مسألت داریم و این مصیبت را به حضرت عالی و جناب مهندس میرحسین موسوی داماد آن مرحومه، شخصیت مومن و وفادار به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) و دیگر وابستگان تسلیت گفته و براى شما و همسر مکرّم توفیق، سربلندی و عزت روزافزون، آزرومندیم.

إِنَّمَا یُوَفَّی الصَّابِرُونَ أَجْرَهُم بِغَیْرِ حِسَاب.

 

پیام تسلیت تعدادی از دانشگاه‌های کشور خطاب به زهرا رهنورد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی،انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز، مجمع اسلامی دانشگاه الزهرا، انجمن اسلامی دانشگاه آزاد ارومیه، انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه بیرجند و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در پیام‌هایی جداگانه فوت مادر زهرا رهنورد بانوی در حصر را خطاب به او و میرحسین موسوی تسلیت گفتند.

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

متن این پیام‌ها به شرح زیر است:

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی،
بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ

وَ بَشِّرِ الصَّابِرِینَ؛ الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّاللهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

هفت سال گذشت؛ چه کسی می‌تواند انکار کند که إِنَّ اللّه مَعَ الصَّابِرِینَ؟

چه کسی می‌تواند انکار کند که ساکنان آن کوچه که نامش دلهره بر اندام خیلی‌ها می‌اندازد ایستادند پای آرمانشان؟

کسانی که ثابت کردند نه برای دنیا که نگاهشان به آخرتی است که دیر یا زود گذارمان به همانجا می‌خورد…

کیست آنکه نداند همین امروز باید مهیا شود؟ هفت سال گذشت؛ می‌توانستیم هفت سال ایرانمان را زیباتر ببینیم و با شجاعت از آزادی در تکثر آرا و تقابل اندیشه‌های به حق سخن بگوییم…امروز و در پی تمام خبرهای ناخوشایند این روزها مادری از میان ما رفت که همانند ما چشمانش به کوچه اختر بود و تعبیر یک واژه؛ آزادی!

فرصت نشد این واژه در این هیاهو به تجلی برسد و حالا ما هستیم که باید به همان واژه کوچک اکتفا کنیم؛ تسلیت!

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی(ره) ضایعه درگذشت بانو «احترام السادات نواب صفوی» را که همزمان با رحلت حضرت فاطمه زهرا(س) و ایام فاطمیه است به بانو زهرا رهنورد و مهندس میرحسین موسوی، نخست وزیر امام خمینی(س)، تسلیت می‌گوید و برای بازماندگان، آرزوی صبر و طول عمر می‌کند.

وَالسَّلَامُ عَلَى عِبادالله الصّالِحین

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی(ره)

اوّل اسفند ماه ۱۳۹۶

انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز

​بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ

إنّاللهِ وَ إنّا إلَیْهِ رَاجِعُونَ

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

درگذشت والده مکرمه، مرحومه مغفوره «احترام السادات نواب صفوی» را خدمت شما و همسر بزرگوارتان، میر‌حسین موسوی، همراه همیشگی مردم، تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن بانوی بزرگوار طلب مغفرت و برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستاریم.

انشاالله این تقارن با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، جده آن مرحومه واسطه‌ی خیری برای روح آن مادر والامقام باشد.

انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز

انجمن اسلامی دانشگاه آزاد ارومیه

هو الباقی

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

ضایعه درگذشت والده مکرمه، مرحومه مغفوره سرکار خانم «احترام السادات نواب صفوی» قلب ما را عمیقا خدشه دار کرد و در این ایام سوگوار ایران که در شوک از دست دادن هموطنانمان در سقوط هواپیما هستیم،در روز شهادت بانوی دو عالم،بر غممان افزود.

درگذشت مادر سیده ی شما در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) بی دلیل نیست و جایگاه ایشان که عمر خود را صرف تربیت فرزندانی انقلابی همچون شما برای کشور نمود و در اواخر حیاتشان نیز دوری فرزند،زندگی را برای آن مرحومه سخت و دشوار نمود،قطعاً در کنار مادر سادات خود،حضرت فاطمه زهرا خواهد بود.

سرکار خانم رهنورد بسیار متاسفیم از اینکه حتی در این روزهای آخر نتوانستید بر بالین مادر محترمتان حضور داشته باشید و مراقب ایشان باشید، روحشان قرین درگاه حق

انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه این مصیبت را به شما بانوی مؤمن و مقاوم و صبور و همچنین همسر بزرگوارتان نخست وزیر محبوب امام راحل در دوران دفاع مقدس و همچنین خانواده محترم تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن مرحومه مغفوره رحمت و غفران واسعه الهی مسئلت داشته و آرزوی صبر و اجر برای خانواده محترم و گرامی داریم

انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه بیرجند

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

[و هر از گاه در گذر زمان، در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی، جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می دهد که در سکونی، آغازی بی پایان را می سراید]

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

ضایعه در گذشت مادر گرامیتان، مرحومه مغفوره احترام السادات نواب صفوی را خدمت شما و همسر بزرگوارتان، مهندس میر حسین موسوی؛ نخست وزیر امام، تسلیت عرض نموده و برای آن عزیز علو درجات الهی را مسئلت داریم.

خداوند متعال روح پاکش را با سرورش فاطمه زهرا (س) محشور نماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید

انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه بیرجند

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد
بانوی همیشه سبز ایران

درگذشت والده گرانقدرتان خانم نواب صفوی را به شما و همچنین به همسر گرانقدرتان مهندس میر حسین موسوی، نخست وزیر امام و عموم بازماندگان تسلیت عرض می نماییم.

بی شک آن مرحومه مغفوره با تلاش های مادرانه سبب تربیت فرزندانی آزادی خواه و حق طلب چون شما که متاسفانه در چند سال آخر زندگی طعم تلخ دوری از فرزند به دلیل حصر نا عادلانه را چشید، در بهشت برین الهی در کنار بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) که عروج ایشان نیز مصادف با شهادت آن بانوی بزرگوار می باشد، به رحمت ابدی خداوند بزرگوار خواهند پیوست.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز ضمن عرض تسلیت مجدد، برای آن مرحومه، رحمت و غفران واسعه الهی برای ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان را مسئلت میداریم.

 

پیام تسلیت مجمع زنان اصلاح‌طلب به مناسبت در گذشت مادر زهرا رهنورد

مجمع زنان اصلاح‌طلب به مناسبت در گذشت مادر زهرا رهنورد بانوی در حصر پیام تسلیتی صادر کرد. در بخشی از پیان مجمع زنان اصلاح طلب آمده است: “یقینا حصر غیر قانونى و غیر قابل توجیه شما و مهندس میر حسین موسوى رنجى متقابل و امتحان بزرگى براى شما و ایشان بود که بحمد الله نتیجه آن سرافرازى است.”

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

متن این پیام به شرح زیر است:

بانوى آزاده، سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

عضو محترم و ارزشمند مجمع زنان اصلاح طلب

درگذشت مادر گرامیتان، سرکار علیه احترام السادات نواب صفوى در ایام شهادت فاطمه زهرا (س) که در طول زندگى پر برکتش موفق به تربیت فرزندانى فرهیخته و دانشمند چون شما گردید، ضایعه غم انگیز و جبران ناپذیر است.

یقینا حصر غیر قانونى و غیر قابل توجیه شما و مهندس میر حسین موسوى رنجى متقابل و امتحان بزرگى براى شما و ایشان بود که بحمد الله نتیجه آن سرافرازى است.

مجمع زنان اصلاح طلب صبر جمیل و اجر جزیل براى شما و وابستگان و علو درجات و حشر با مادرشان حضرت صدیقه زهرا (س) براى آن مرحومه را ازحضرت احدیت خواستار است.

مجمع زنان اصلاح طلب
اول اسنفد ١٣٩۶

 

پیام تسلیت دبیرکل انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران به زهرا رهنورد

دبیر کل انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران در پیامی خطاب به زهرا رهنورد بانوی در حصر فوت مادر این بانوی قرآن پژوه را تسلیت گفت.

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

متن این پیام به شرح زیر است:

خواهر ارجمند و دانشمند
سرکار خانم زهرا رهنورد
سلام و تسلیت

در گذشت مادر گرامی را خدمت شما و جناب آقای مهندس موسوی و خانواده محترم تسلیت عرض می‌کنم.

سال‌های زندگی و دوران حصری که بر شما گذشت سرمشق صبوری برای فرزندان این مرز و بوم است.

غم و سوگ مادر بزرگوار نیز نیازمند صبری است که شما معلم آن هستید.

خداوند آن عزیز از دست رفته را غریق رحمت خویش گرداند.

دکتر محمدرضا ظفرقندی
دبیرکل انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران

 

پیام تسلیت “حزب آزادی” به “زهرا رهنورد” و “میرحسین موسوی”

“حزب آزادی” در پیامی فوت مادر زهرا رهنورد را به “زهرا رهنورد” و “میرحسین موسوی” تسلیت گفت.

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

متن این پیام به شرح زیر است

بازگشت همه به سوی اوست

سرکار خانم زهرا رهنورد گرامی

درگذشت مادر بزرگوارتان مرحومه مغفوره خانم احترام السادات نواب صفوی هم زمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پس از عمری زندگی با عزت را به سرکار عالی و جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و دیگر بستگان داغدار تسلیت می گوییم.

از درگاه پروردگار متعال برای آن فقیده سعیده مغفرت و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی و طول عمر با عزت توام با سلامتی و توفیق روزافزون آرزومندیم.

حزب آزادی

 

پیام تسلیت انجمن محققان و مدرسان روحانی اصفهان به زهرا رهنورد

انجمن محققان و مدرسان روحانی اصفهان در پیامی خطاب به زهرا رهنورد فوت مادر این بانوی در حصر را تسلیت گفت.

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

متن این پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد، درگذشت مادر مکرمتان خانم احترام السادات نواب صفوی (رحمت الله علیها)، را به شما و جناب آقای مهندس میرحسین موسوی تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای کلیه بازماندگان و وابستگان آن مرحوم صبر و برای آن مرحوم آمرزش مسئلت می‌نمائیم.

امیدواریم این حادثه طلیعه خروج شما عزیزان از حصر و قرار گرفتن در کنار علاقمندانتان باشد.

اول اسفندماه ۱۳۹۶

انجمن محققان و مدرسان روحانی اصفهان

 

پیام تسلیت خانواده شهیدان رحمانی و بیت مرحوم حجت الاسلام رحمانی خطاب به زهرا رهنورد

کلمه – گروه خبر: خانواده شهیدان رحمانی و بیت مرحوم حجت الاسلام رحمانی در پیامی خطاب به بانوی در حصر زهرا رهنورد، فوت مادر ایشان را تسلیت گفتند.

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

به گزارش کلمه متن این پیام به شرح زیر است:

بانوی آزاده سرکارخانم دکتر زهرارهنورد

درگذشت مادرگرامیتان سرکار خانم احترام السادات نواب صفوی در روز شهادت مادرش صدیقه کبری رابه آن خواهر فرهیخته و دانشمند و به شوهر ارجمندتان جناب آقای مهندس میر حسین موسوی که رنجی دیگر و امتحان بزرگی برای شما و ایشان بود را تسلیت عرض نموده و برایتان صبر جمیل واجر جزیل وبرای آن مرحومه حشر با مادرشان حضرت صدیقه آرزومندیم.

علی اکبر رحمانی

 

پیام آیت‌الله سیدعلی‌محمد دستغیب به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی

آیت‌الله سیدعلی‌محمد دستغیب در پیامی به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی، درگذشت مادر زهرا رهنورد بانوی در حصر را تسلیت گفت.

روزگذشته، خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در بستر بیماری درگذشت. به گزارش رسیده به کلمه صبح دیروز خانم رهنورد و آقای موسوی اجازه یافته‌اند با حضور ماموران در کنار پیکر خانم نواب صفوی حضور پیدا کنند. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

بسمه تعالی

سرکار خانم زهرا رهنورد
جناب آقای مهندس میرحسین موسوی

خبر درگذشت بانوی محترمه علویه پرهیزکار احترام السادات نواب صفوی واصل شد.

اینجانب درگذشت ایشان را به شما و خانواده محترم تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت و مغفرت و حشر با اولیاء طاهرینش ائمه معصومین (علیهم السلام) درخواست می‌کنم و امیدوارم به فضل خداوند متعال هرچه سریعتر مقدمات استخلاص شما دو بزرگوار و حضرت حجّت الاسلام والمسلمین کروبی و سایر زندانیان بی‌گناه از حصر و زندان فراهم گردد.

سیّدعلی‌محمّد دستغیب