سعید مرتضوی: نه حکم قطعی به من ابلاغ شده و نه از اجرای احکام به من چیزی ابلاغ شده است، خبر بازداشتم را تکذیب می‌کنم ، درخواست ماده ۴۷۷ می‌کنم / میرمجید طاهری وکیل اولیای دم روح الامینی : پرونده مرتضوی هنوز به اجرای احکام نرفته است ، پرونده کهریزک مرتضوی تا هفته قبل در اداره نظارت و پیگیری قوه قضاییه بود

نگام ، سیاسی _ اوایل آذرماه بود که وکیل اولیای دم مرحوم روح الامینی از قربانیان فاجعه کهریزک خبر داد که سعید مرتضوی قاضی مخلوع به دو سال حبس محکوم شده است. حالا اخبار ضد و نقیضی از به زندان رفتنش منتشر شده است. موضوعی که سعید مرتضوی در گفت و گو با «اعتمادآنلاین» آن را تکذیب کرد و گفت علاوه بر اعاده دادرسی درخواست ماده ۴۷۷ هم کرده است.

اعتماد آنلاین ، مهتاب اسفندیاری- اوایل آذرماه بود که وکیل اولیای دم مرحوم روح الامینی از قربانیان فاجعه کهریزک خبر داد که سعید مرتضوی قاضی مخلوع به دو سال حبس محکوم شده است. حالا اخبار ضد و نقیضی از به زندان رفتنش منتشر شده است. موضوعی که سعید مرتضوی در گفت و گو با «اعتمادآنلاین» آن را تکذیب کرد و گفت علاوه بر اعاده دادرسی درخواست ماده ۴۷۷ هم کرده است.

خبری منتشر شده مبنی براینکه شما به زندان رفته اید؟


هنوز نه حکم قطعی به من ابلاغ شده و نه از اجرای احکام به من چیزی ابلاغ شده است.

پس موضوع زندان رفتن را تکذیب می کنید؟


بله هنوز پیگیر اعاده دادرسی هستیم. فعلا تکذیب می کنیم و تقدیر و مشیت الهی و قضا و قدر که مشخص نیست اما در منزل هستم و چیزی هم به من ابلاغ نشده است.

پس پرونده در اجرای احکام است؟


 نه رای قطعی ابلاغ کرده اند و از اجرای احکام چیزی به من ابلاغ نشده است. اگر هم ابلاغ شود تابع قانون هستیم.

پیگیری های شما درباره این حکم در چه مرحله‌ای است؟


اعاده دادرسی داده ایم منتظر پاسخ هستیم. براساس ماده ۴۷۷ اگر خلافی بین شرع باشد فرد می تواند درخواست اعمال ماده ۴۷۷ کند من هم در حال تنظیم آن هستم و تا هفته آینده ماده ۴۷۷ هم اعمال می کنم.

به گزارش اعتمادآنلاین؛ براساس ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری مصوب ۹۲/۱۲/۴ « در صورتی که رئیس قوه قضائیه رأی قطعی صادره از هریک از مراجع قضائی را خلاف شرع بیّن تشخیص دهد، با تجویز اعاده دادرسی، پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال تا در شعبی خاص که توسط رئیس قوه قضائیه برای این امر تخصیص می‌یابد رسیدگی و رأی قطعی صادر کند. شعب خاص مذکور مبنیّاً بر خلاف شرع بیّن اعلام شده، رأی قطعی قبلی را نقض و رسیدگی مجدد اعم از شکلی و ماهوی به‌عمل می‌آورند و رأی مقتضی صادر می‌نمایند …»

میرمجید طاهری وکیل اولیای دم روح الامینی:پرونده مرتضوی هنوز به اجرای احکام نرفته است/ پرونده کهریزک مرتضوی تا هفته قبل در اداره نظارت و پیگیری قوه قضاییه بود

میرمجید طاهری وکیل اولیای دم مرحوم روح الامینی از قربانیان فاجعه کهریزک در گفت‌و‌گو با «اعتمادآنلاین» خبر داد که پرونده سعید مرتضوی در مورد شکایت موکلش را حدود یک هفته قبل پیگیری کرده و هنوز به اجرای احکام نرفته است.

به گزارش اعتماد آنلاین ؛ میرمجید طاهری وکیل اولیای دم مرحوم روح الامینی از قربانیان فاجعه کهریزک در گفت‌و‌گو با «اعتمادآنلاین» خبر داد  که پرونده سعید مرتضوی در مورد شکایت موکلش را حدود یک هفته قبل پیگیری کرده و هنوز به اجرای احکام نرفته است.

خبرهایی منتشر شده است مبنی براینکه حکم دو سال حبس آقای مرتضوی اجرایی شده است. شما از این موضوع اطلاع دارید؟


هنوز به اجرای احکام نرفته است.

چه کسی این موضوع را اعلام کرده است؟


آخرین پیگیری من حدود یک هفته قبل بود و پرونده در نظارت و پیگیری بود. اتفاقی نیفتاده بود و گفتند که هنوز پرونده ارسال نشده است. شاید زودتر از ما خبردار شده اند. پرونده در دادگاه کیفری استان بود.

این احتمال را ضعیف می دانید؟


من نمی توانم این صحبت را تایید کنم.

به گزارش اعتمادآنلاین؛۵ آذرماه امسال بود که وکیل مدافع اولیای‌دم محسن روح‌الامینی  از محکومیت سعید مرتضوی به دو سال حبس تعزیری در پرونده کهریزک در دادگاه تجدیدنظر خبر داد.