یک گروه حامی مسیحیان از دولت آمریکا خواست تقاضای پناهندگی بیش از ۱۰۰ مسیحی و اقلیت مذهبی دیگر ایرانی را که در اتریش سرگردان شده اند بپذیرد

نگام ، بین الملل _ یک گروه آمریکایی حامی مسیحیان از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواست که درخواست پناهندگی بیش از ۱۰۰ مسیحی و اقلیت مذهبی دیگر را که از ایران متواری شده اند بپذیرد. به گفته گروه «حمایت از مسیحیان» که مقر آن در واشینگتن پایتخت آمریکاست پناهجویان یادشده با این هدف که اجازه اقامت در آمریکا دریافت کنند، بیش از یک سال است که در اتریش سرگردان شده اند.

به گزارش رادیو فردا ، این گروه می افزاید که این پناهجویان که اکثرا مسیحی هستند در خطر اخراج و بازگردانده شدن به ایران قرار دارند.

گروه «حمایت از مسیحیان»‌همچنین ابراز عقیده کرده است که این پناهجویان در صورت بازگشت به ایران به دلیل درخواست پناهندگی از آمریکا به طور حتم هدف آزاررسانی، حبس و تنبیه شدید قرار خواهند گرفت.

در این هفته وبسایت مجله آمریکایی فارین پالیسی گزارش کرد که دولت دونالد ترامپ درخواست پناهندگی بیش از ۱۰۰ تن از مسیحیان و دیگر اقلیت‌های دینی ایرانی را که با خطر احتمالی تعقیب قضایی مواجه بوده‌اند، در طول سال گذشته رد کرده است.

در همین حال، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده که هیچ متقاضی پناهندگی ایرانی به ایران بازگردانده نخواهد شد و افزوده است که آمریکا با همکاری اتریش در حال بررسی اسکان این پناهجوها در کشور دیگری است.