اردوغان: کشتن غیرنظامیان در خون ترکیه نیست

نگام ، بین الملل _ رئیس جمهور ترکیه گفت که برخی افراد بی‌وجدان ادعا می‌کنند که نیروهای ما غیرنظامیان را هدف قرار می دهد، درحالی‌که چنین صفتی در خون ما نیست، ولی در خون شما هست.

 

به گزارش آناتولی فارسی ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در ششمین کنگره عمومی حزب عدالت و توسعه در استان قهرمان مرعش گفت: “برخی ادعا می‌کنند که ترکیه غیرنظامیان را هدف قرار می دهد. بی‌وجدان‌ها، بی‌اخلاق‌ها و بی‌ادب‌ها، کشتن غیرنظامیان در خون ما نیست، ولی در خون شما هست”.

ادامه سخنان رئیس جمهور ترکیه به شرح زیر است:

« شما از ده هزار کیلومتر دورتر، برای چه به اینجا آمده‌اید؟ ما وظیفه داریم از مرز ۹۱۱ کیلومتری خود محافظت کنیم. کسی حق ندارد بگوید چرا شما از مرز خود دفاع می‌کنید. به کسانی که به مرزهای ما حمله کنند پاسخ خواهیم داد. فراموش نکنید که این کشور، این ملت و این سربازان ارتش ما به هیچ وجه ترسو نیستند. به همین دلیل عملیات خود را انجام می‌دهیم.

اقدامات گروه‌های تروریستی علیه ما، مانند تراشیدن بخشی از ریش ملت است. درحالی‌که وقتی ما وارد عمل شویم، تمام تروریست‌ها را امحا و تمام توش و توان‌شان را نابود می‌کنیم. ریش تراشیده در طول زمان رشد می‌کند، ولی چیزی که نابود و منهدم شده است بازنمی‌گردد.

با مشاهده ضعف خود در میدان نبرد، شروع به تبلیغات منفی و افترا علیه ترکیه در سراسر جهان کرده‌اند، اما سودی از آن نخواهند برد. این اخبار جعلی و اکاذیب مانند یخ زیر آفتاب ذوب خواهند شد.

تغییر و تحولات جدید در ترکیه، جوامع زیادی در منطقه و جهان را نیز به حرکت واداشته است. کسانی که تمایل به بردگی برای استعمارگران دارند، خودشان می‌دانند، اما ترکیه همراه با برادران و دوستان خود تن به چنین چیزی نخواهد داد

امروزه ترکیه‌ای وجود دارد که از گذشته برای رشد و آینده پلی ساخته و نسبت به هویت خود آگاه است؛ می‌داند که امروز چه جایگاهی دارد و آگاه است که در آینده در کدامین مسیر گام بر خواهد داشت. کسانی که هنوز تصور کهنه‌ای از ترکیه دارند، به تدریج متوجه حقایق می‌شوند».