از آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون ۱۹۳۱ تن از تروریست‌ها از پای درآمدند

نگام ، بین الملل _ عملیات هوایی و زمینی نیروهای مسلح ترکیه در چارچوب عملیات شاخه زیتون برای نابودی گروه های تروریستی در عفرین در شمال غرب سوریه ادامه دارد.

 

به گزارش تی آر تی فارسی ، ستاد مشترک ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از زمان آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون ۱۹۳۱ تن از تروریست‌های ی.پ.گ/پ.ک.ک-داعش در عفرین سوریه از پای درآمده اند.

عملیات هوایی و زمینی نیروهای مسلح ترکیه در چارچوب عملیات شاخه زیتون برای نابودی گروه های تروریستی در عفرین در شمال غرب سوریه ادامه دارد.

– دو روستای دیگر عفرین از دست تروریست‌ها آزاد شد

نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در جریان عملیات شاخه زیتون روستاهای “حاجیلار” و “ابوکعبه” در جنوب غرب عفرین را از دست تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د و داعش آزاد کردند.

از آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون در مجموع ۱۰۳ نقطه؛ شامل مرکز یک ناحیه، ۷۵ روستا، ۶ آبادی و ۲۰ کوه و تپه استراتژیک، از لوث عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د و داعش پاکسازی شده است.

– تاکنون ۷۸۲ موضع گروه‌های تروریستی در عفرین منهدم شده‌ است

ستاد کل ارتش ترکیه طی بیانیه ای اعلام کرد جنگنده‌های کشور از آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون، ۷۸۲ موضع گروه‌های تروریستی پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د-ی.پ.گ و داعش در عفرین واقع در شمال غرب سوریه را منهدم کرده‌اند.

عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه علیه تروریست‌ها عفرین طبق نقشه ادامه دارد. تاکنون ۱۹۳۱ تن از آنها به هلاکت رسیده‌اند.

همچنین در عملیات‌ مبارزه با تروریسم در شرق و جنوب شرق ترکیه از روز ۱۷ تا ۲۴ ماه جاری ۲۸ تن از تروریست‌ها کشته شدند.

عملیات شاخه زیتون بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم ۱۶۲۴ (۲۰۰۵)، ۲۱۷۰ (۲۰۱۴) و ۲۱۷۸ (۲۰۱۴) شورای امنیت و ماده ۵۱ منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.