جعفرزاده: ما می‌گفتیم احمدی‌نژاد آمده برای خراب کردن کشور اما گوش نکردید ، حاکمیت در برخورد با آقای احمدی نژاد خیلی تعلل کرد

نگام ، سیاسی _ یکی از رویداد‌هایی که سال۹۶ اذهان را متوجه خود کرد رفتارهای عجیب و غریب احمدی‌نژاد و یارانش بود. گرچه اقدامات این افراد مصداق تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام است اما کماکان حامیان این گروه ترجیح می‌دهند سکوت اختیار کنند و نسبت به حمایت‌های همه‌جانبه خود از این افراد از ملت ایران عذرخواهی نکنند.
آرمان در ادامه می نویسد: دیروز کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی اظهار کرد: «راهبردهای مصوب شورا نزد رهبری ارائه می‌شود و ایشان اگر به مصلحت بداند به دستگاه‌های دولتی ابلاغ می‌کند. در دولت آقای احمدی‌نژاد، راهبردهایی که از دفتر رهبری به دولت ارسال می‌شد، چندان مورد توجه قرار نمی‌گرفت، ولی در دولت آقای روحانی مورد‌توجه قرار می‌گیرد و این خود، تفاوت مهمی است».

نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس گفت: در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد از دوره رژیم طاغوت بیشتر به کشور خسارت وارد شد چون اوج فروش نفت در تاریخ ایران بود کشور درآمدزایی بی سابقه ای داشت اما پول ها را هم حیف کردند و هم میل کردند.

 غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی درواکنش به نامه پراکنی‌های احمدی‌نژاد اظهارکرد: حداقل ۵-۶ سال قبل از کسانی بودم که به برخی مشکلات اشاره کردم اما بعضی‌ها که خود را منتسب به جریان دلسوز انقلاب می‌دانند، من را به باد فحش کشیدند. من فکر می‌کنم در برخورد با آقای احمدی‌نژاد خیلی تعلل شد و در عین حال اسناد، قرائن و شواهد یکی یکی دارد بیرون می‌آید.
نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی یادآور شد: الان ملاحظه می‌کنیم اینها می‌روند جلوی سفارت انگلیس اما هر ایرانی آزادی‌خواه و دلسوز کشور می‌داند رفتن جلوی سفارت انگلیس چه پیامی دارد. اینها این کارها را برای فرار به جلو می‌کنند.
جعفرزاده تاکید کرد: زمانی ما می‌گفتیم احمدی‌نژاد آمده برای خراب کردن کشور، الان شواهد و قرائن چنین مساله‌ای را نشان می‌دهد؛ ای‌کاش همان زمان‌ها که ما نقد می‌کردیم به عنوان یک دلسوز به ما نگاه می‌شد. ما خیلی آسیب‌ها به خاطر نقد احمدی‌نژاد دیدیم و اذیت شدیم. آنهایی که آن روزها به حرف ما گوش ندادند، باید امروز از مردم عذرخواهی کنند. امروز چه کسی پاسخگوی آسیب‌های وارده به کشور است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بخش اعظم مشکلات جاری کشور به دلیل خرابکاری وسیع دوره ۸ سال ریاست جمهوری احمدی‌نژاد است. اگر بگوییم احمدی‌نژاد از دوره پهلوی بیشتر به کشور خسارت زد، حرف گزافی نگفته‌ایم. واقعا در دوره ریاست جمهوری احمدی‌نژاد از دوره رژیم طاغوت بیشتر به کشور خسارت وارد شد چون اوج فروش نفت در تاریخ ایران بود کشور درآمدزایی بی‌سابقه‌ای داشت اما پول‌ها را هم حیف کردند و هم میل کردند و الان مستنداتش دارد منتشر می‌شود.

جعفرزاده در ادامه یادآوری کرد : متأسفانه بعضی از نیروهایی که خودشان را منتسب به جریان دلسوز انقلاب می دانند. من را به باد فحش کشیدند. اما هرچه جلو آمدیم دیدیم که هرچه گفتم درست بود. من فکر می کنم حاکمیت در برخورد با آقای احمدی نژاد خیلی تعلل کرد و سرویس های جاسوسی مخصوصا انگلیس حتی در خانه احمدی نژاد نفوذ کرده‌اند. اسناد، قرائن و شواهدش هم یکی یکی دارد بیرون می آید مثل همسر دکتر فاطمی که در خانه اینها لانه کرده و اعتراف به جاسوسی داشته است.
وی در ادامه گفت : الان ملاحظه می کنیم اینها می روند جلوی سفارت انگلیس، این رفتن جلوی سفارت انگلیس قطعا منشأ آن از داخل سفارت انگلیس بود. یعنی از داخل سفارت انگلیس هدایت شد که اینها بروند جلوی سفارت و حکم دادگاه بقایی را آتش بزنند والا هر ایرانی آزادی خواه و دلسوز کشور می داند رفتن جلوی سفارت انگلیس چه پیامی دارد اما اینها این کارها را برای فرار به جلو می کنند.

جعفرزاده خاطر نشان کرد :  قطعا نظام یکسری ملاحظات دارد -که با عرض پوزش من آن ملاحظات را قبول ندارم- و قرار بود با یک فاصله زمانی پرونده اینها را بررسی کنند اما آنها از طریق سرویس های جاسوسی زود مطلع شدند که لو رفتند. من فکر می کنم اینها دارند تعجیل می کنند یک دعوای مصنوعی با سپاه، سپاه قدس یا لاریجانی ها راه بیاندازند و تمام اتهاماتشان را در آن دعوای تصنعی لاپوشانی کنند و به جامعه این طور بگویند که ما مشکلی نداشتیم اما چون به لاریجانی ها فحش دادیم چون پای قاسم سلیمانی را وسط کشیدیم و … با ما برخورد شد، در واقع می خواهند موضوع را گم کنند در صورتی که فساد مالی و سیاسی و خیانت های شان به حاکمیت و نظام محرز است و باید منجر به برخورد با اینها شود.

وی ضمن اشاره به تقاضای برخی افراد که الان آقایان می گویند احمدی نژاد باید از مجمع تشخیص اخراج شود اظهار داشت : من جزء اولین کسانی بودم که می گفتم او باید از مجمع تشخیص اخراج شود اما دوباره همین کسانی که خیلی کاسه داغ تر از آش هستند در سایت های شان به من فحش دادند که چرا چنین گفتم، آنها استدلال می کردند که احمدی نژاد منصوب رهبری در مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

جعفرزاده تاکید کرد :  ما می دانیم رهبری صبر می کند که حجت بر اینها تمام شود. وگرنه فساد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی احمدی نژاد و تیمش محرز بود. من صریح و قاطع می گویم سرویس های جاسوسی در خانه اینها نفوذ کردند و با اینها ارتباط دارند.

وی هم چنین خاطر نشان ساخت : سیستم های امنیتی و اطلاعاتی کشور در زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد قصور کردند چون اطلاعات احمدی نژاد و اطرافیانش را همان زمان داشتند و نمی توانند بگویند نداشتیم. اگر نداشتند که خیلی بد است. تازه الان دارند یکسری چیزهایی را افشا می کنند. ما همان موقع گفتیم اینها آدم هایی هستند که دارند کشور را به تاراج می برند. چرا برخورد نکردند؟ امروز چه کسی پاسخگوی آسیب های وارده به کشور است.