ادامه خانه تکانی در دولت ترامپ ؛ اخراجی بعدی کاخ سفید مشخص شد

نگام ، بین الملل _ شبکه خبری ان بی سی نیوز: دونالد ترامپ در اندیشه اخراج کردن «کلی» و نه جایگزین کردن فرد دیگری با وی است

به گزارش ایران آنلاین به نقل از شبکه خبری ان بی سی نیوز: دونالد ترامپ در اندیشه اخراج کردن «کلی» و نه جایگزین کردن فرد دیگری با وی است.

پایگاه اینترنتی «ایندیپندنت» در تحلیلی به قلم «الکساندرا ویلتز»، از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای اخراج «جان کلی» رئیس کارکنان کاخ سفید خبر داد. در این تحلیل آمده است گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که ترامپ در اندیشه اخراج کردن «کلی» است، و نه جایگزین کردن فرد دیگری با وی. انتشار این اخبار، در بحبوبه برکناری ها و جابجایی های گسترده در کاخ سفید صورت گرفته است.

شبکه خبری «ان بی سی نیوز» به نقل از سه منبع آگاه اعلام کرد: ترامپ در گفتگو با دستیاران نزدیک خود اعلام کرد، ممکن است تصمیم بگیرد وظایف رئیس کارکنان کاخ سفید را شخصا برعهده بگیرد، همان گونه که امپراتوری تجاری خود را اداره می کرد.

این منابع آگاه در این باره اعلام کردند: رئیس جمهور ظاهرا این پیشنهاد را به صورت رسمی مطرح کرده است.
این گزارش ها پس از آن منتشر شد که ترامپ اعلام کرد، وی «اچ آر مک مستر» مشاور امنیت ملی را از سمت خود برکنار و «جان بولتون» نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل را جایگزین وی می کند.

«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا نیز هفته گذشته از سمت خود برکنار شد. «گری کوهن» مشاور عالی اقتصادی دولت ترامپ نیز اوایل این ماه از سمت خود کناره گیری کرد.«کلی»، دومین رئیس کارکنان کاخ سفید از زمان آغاز به کار دولت ترامپ است. تا کنون گزارش های مختلفی در این خصوص منتشر شده است که کلی، ژنرال چهار ستاره تفنگداران دریایی، تا کنون چند بار تصمیم به کناره گیری گرفته است، وی این گزارش ها را شایعه خواند.

در گزارش شبکه «ان بی سی» در این باره آمده است، ترامپ تاکنون بارها به موضوع جایگزین «کلی» در صورت کناره گیری وی، اندیشیده است. ترامپ بدین ترتیب می تواند به افراد خارج از دولت، دسترسی آزادانه داشته باشد و در تصمیم گیری ها خود، با مخالفت های بسیار کمتری روبرو شود.

«کلی» سال گذشته تلاش هایی با این هدف انجام داد تا اطلاعاتی را که در دسترس ترامپ قرار می گیرد، محدود کند.
«استیو بنن» راهبردشناس ارشد پیشین ترامپ، اعلام کرده بود در صورتی که «کلی» از سمت خود کناره گیری کند، رئیس جمهور باید این وظیفه را برعهده بگیرد و خود، رئیس کارکنان کاخ سفید شود.
بنن در گفتگویی با «فایننشال تایمز» در این باره گفت: “من حقیقتا اعلام کرده ام اگر ژنرال کلی هر زمان تصمیم به کناره گیری بگیرد، یا اگر رئیس جمهور تصمیم بگیرد وی را برکنار کند، بعید می دانم رئیس کارکنان دیگری برای کاخ سفید داشته باشیم.