آتش به اختیار در صداوسیما / حسن مقیمی

سانسور چی های صداوسیما به مرحله ای از قدرت و آزادی رسیده اند که خود تشخیص میدهند چه چیز برای حفظ امنیت سمعی و بصری بینندگان ده هزار نفری اش مفید است و کوچکترین تصویر که نشان دهنده ی غربزدگی باشد را چنان از تاروپود تارومار میکنند که هیچ پزشکی قانونی قادر به تشخیص قدرت تخریب آن نمیشود.
اوج نبوغ آنها در مسابقات لیگ جهانی والیبال دیده شد که همانند کارتون دوران کودکیمان *فوتبالیستها* ، دائما بازیکنان را همچون *سوباسا اوزارا* در هوا میدیدیم و امتیاز ها بعد از هر صحنه آهسته ای پنج پله ای جهش می کرد.
این مسئله نشانگر این است که چه مقدار دلواپسان سانسورچی نظام به فکر حفظ امنیت ملی و احترام به حقوق مردم هستند.لیک میتوان اشاره کرد که اخیرا برنامه ی دورهمی نشان بارز عملکرد *آتش به اختیارانه* برادران سانسور چی صداسیما شده است.مهمان دعوت می کنند آن هم چه مهمانی…ناصر ملک مطیعی ، کتایون ریاحی و…. در آخر یا اصلاحات فجیع را بر برنامه میزنند یا اینکه کلا تصمیم به حذف فیزیکی مهمان از برنامه می گیرند.در شاهکار آخر هم خواننده پر طرفدار پاپ حمید عسکری را دعوت می کنند اما دریغ از اندکی شأن و شعور و بدون اطلاع مهمان برنامه آیتم مربوط به حضور او را حذف می کنند.اگر این توهین به شعور ملت نیست پس چه چیزی ست….و خوشا به غیرت حمید عسکری که چنین قاطعانه پاسخ بی حرمتی صداسیما به او و هوادارانش را در صفحه شخصی خود داد.
او ویدیویی از سخنان شهید بهشتی در اینستاگرام منتشر کرد و در این باره نوشت: «سلام دوستان. قسمت اجراى موسیقى با حضور من در برنامه دورهمى که قرار بود امشب پخش بشه با سانسور مسئولین همیشه در صحنه صدا و سیمای جمهورى اسلامى ایران مواجه شد. همونقدر که شما از دلیلش اطلاع دارید منم دارم. به هر حال من تصمیم نداشتم به این موضوع واکنش نشون بدم شاید بخاطر اینکه توقعى غیر از این از مسئولین مملکتم ندارم. ولى با دیدن این ویدیو و صحبتهاى مرحوم بهشتى نظرم عوض شد.راستى دلار شد پنج هزار تومان. اگه مسئولین همیشه در صحنه بجاى مو و پوشش دخترامون و شادى جوونامون یکم بفکر مملکت بودا الان وضعمون این نبود. خدا به هممون رحم کنه.»

در پایان آرزومندیم که خدای باری تعالی کمی عقل و منطق به این بندگان مخلص بدهد تا اندکی احترام به حقوق مردم را درس بگیرند.امیدواریم دیگر شاهد شعار ننگ ما، ننگ ما ، صداوسیمای ما ، در خیابانهای شهر نباشیم، تنها نیاز به اندکی بصیرت دارد.