ترکیه: در صورت عدم خروج تروریستها از منبج، وارد عمل می شویم

نگام ، بین الملل _ در بیانیه پایانی نشست شورای امنیت ملی ترکیه تاکید شد که در صورت عدم بیرون راندن تروریست‌ها از منبج، نیروهای مسلح کشور وارد عمل خواهند شد.

 

به گزارش آناتولی فارسی ، در بیانیه پایانی نشست شورای امنیت ملی ترکیه که امروز در مجتمع ریاست جمهوری بش‌تپه در آنکارا برگزار شد، ضمن تاکید بر ضرورت بیرون راندن تروریست‌ها از منبج، آمده است که در غیر این صورت نیروهای مسلح ترکیه در این رابطه وارد عمل خواهند شد.

شورای امنیت ملی کشور طی بیانیه پایانی نشست امروز بر عزم دولت ترکیه در خصوص پیاده‌سازی دقیق تمام تدابیر در خصوص احتمال آغاز فعالیت‌های گروه تروریستی پ.ک.ک در داخل کشور که نتوانست به‌رغم حمایت های بین‌المللی در برابر عملیات‌های نظامی نیروهای مسلح ترکیه در خارج از کشور مقاومت کند، تاکید کرد.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است که در نشست شورای امنیت ملی به حمایت مردم سوریه از عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه به همراه ارتش آزاد سوریه که اعم از کرد، عرب و ترکمن‌ از ظلم و فشار گروه‌های تروریستی نجات یافته‌اند، اشاره شد.

در نشست شورای امنیت ملی همچنین تاکید شده است که همکاری گروه تروریستی پ.ک.ک/ ی.پ.گ با گروه تروریستی داعش بار دیگر خاطرنشان شود.

همچنین درباره فعالیت‌های گروه تروریستی پ.ک.ک در مناطق مختلف عراق از جمله سنجار و قندیل، گفته شد: از دولت عراق انتظار ممانعت از این فعالیت‌ها را داریم. در صورت عدم ممانعت از فعالیت‌های گروه تروریستی پ.ک.ک در عراق توسط دولت این کشور، ترکیه این امر را انجام خواهد داد.

در این نشست همچنین درباره تحولات اخیر در قبرس، مدیترانه شرقی و دریای اژه تصریح شد: رفتارهای مغایر با حسن همجواری یونان پیگیری می شود و ترکیه هرگز از منافع خود کوتاه نخواهد آمد.