دیدار هیات‌های افغانستان و ترکیه در کابل

نگام ، بین الملل _ مدیرکل جنوب آسیا وزارت امور خارجه ترکیه در آستانه برگزاری کنفرانس وزرای خارجه قلب آسیا-روند استانبول با معاون همکاری‌های اقتصادی وزارت خارجه افغانستان در کابل دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش آناتولی فارسی ، فضلی چورمان مدیرکل جنوب آسیا وزارت امور خارجه ترکیه که در راس یک هیئت بلند پایه به منظور گفتگو پیرامون اتخاذ آمادگی‌های لازم برای میزبانی «کنفرانس وزرای خارجه قلب آسیا-روند استانبول» در افغانستان به سر می برد، با عادله راز معاون همکاری‌های اقتصادی وزارت امور خارجه این کشور در کابل دیدار کرد.

به گزارش وبسایت «وزارت امورخارجه افغانستان»، راز در این دیدار اظهار داشت: میزبانی کنفرانس قلب آسیا یکی از نمونه تلاش‌های دولت ترکیه در راستای تعهد به حمایت از صلح و ثبات در افغانستان است.

وی ضمن ابراز قدردانی از این حمایت، میزبانی و ریاست مشترک نشست قلب آسیا-روند استانبول را فرصتی مناسب جهت دستیابی به صلح و رفاه در افغانستان و منطقه دانست.

طرفین همچنین در رابطه با تدارکات نخستین نشست کارشناسان ارشد و بهبود پروسه کنفرانس قلب آسیا-روند استانبول که قرار است نوزدهم آوریل جاری در ترکیه برگزار شود، تبادل نظر کردند.