یکی از مدیران فیسبوک: اطلاعات ٨٧ میلیون کاربر در اختیار کمبریج آنالیتیکا قرار گرفته بود ، زاکربرگ در برابر کنگره امریکا شهادت می‌دهد ، بازرسی از فیسبوک آغاز شد

نگام ، بین الملل _ یکی از مدیران فیس بوک در یک پست وبلاگی آشکار کرد اطلاعات حدود ٨٧ میلیون کاربر آن در اختیار شرکت کمبریج آنالیتیکا قرار داشته است.

مایک شروفر مدیر ارشد فناوری در فیس بوک اعلام کرد این شرکت اطلاعات بیش از ٨٧ میلیون کاربر را با کمبریج آنالیتیکا به اشتراک گذاشته است.

این در حالی است که قبلا تخمین زده می شد اطلاعات ۵٠ میلیون کاربر در اختیار این شرکت قرار داشته است.

شروفر اطلاعات جدید را در یک پست وبلاگی  منتشر کرده است. علاوه بر آن نیز به ایجاد ٩ تغییر در پلتفرم فیس بوک اشاره کرده است.  به گفته شروفر بیشتر کاربرانی که از اطلاعاتشان سوءاستفاده شده،  ساکن آمریکا هستند.

ماه گذشته مشخص شد فیس بوک اطلاعات کاربران خود را با کمبریج آنالیتیکا( یک شرکت مشاوره سیاسی) به اشتراک گذاشته است.

 

زاکربرگ در برابر کنگره امریکا شهادت می‌دهد / بازرسی از فیسبوک آغاز شد

قرار است مدیر ارشد فیسبوک مارک زاکربرگ به زودی در برای کنگره امریکا شهادت دهد . این شهادت با هدف بررسی و ارزیابی پرسش ها در خصوص حریم خصوصی کارمندان خواهد بود.

 

Mark Zuckerberg ile ilgili görsel sonucu

 

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از سی نت، به زودی مدیر این شبکه اجتماعی به واشنگتن می رود تا پیش از تشکیل کمیته انرژی و بازرگانی برای پاسخگویی به سوالات مرتبط با حریم خصوصی و داده های کاربران توضیح دهد .

پس از مواجهه مارک زاکربرگ با فشار سیاسی برای پاسخگویی به رسوایی های اخیر فیس بوک در کمبریج آنالیتیکا، چاره ای وجود ندارد به جز این که در ۲ تاریخ ۱۰ و ۱۱ آوریل برای حضور در کنگره اماده شود. درواقع ابتدا باید مدیر عامل فیس بوک در کمیته قضات مجلس سنا و کمیته های بازرگانی در ساعت ۲:۱۵ بعد از ظهر شهادت دهد. سپس روز بعد او با کمیته انرژی و بازرگانی در کنگره در ساعت ۱۰ صبح جلسه دادرسی خواهد داشت.

مارک زاکربرگ در برابر کنگره امریکا شهادت خواهد داد/بازرسی از فیسبوک آغاز شد

“گرگ والدن، یک جمهوریخواه از ایالات اورگان و عضوعضو هیئت مدیره کمیته” این جلسه را یک فرصت مهم برای روشن کردن مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی اطلاعات مصرف کننده و کمک به همه آمریکاییان دانست تا پیش از گذشته با مضووع حریم شخصی اطلاعات مواجه شوند.

زاکربرگ تا پیش از این هرگز به کنگره شهادت نداده است، اما گفته مایل است در خصوص برخی مسائل به کنگره توضیحاتی ارائه کند. مشخص نیست که آیا زاکربرگ در کمیته های دیگر و یا بازرسی های جانبی حضور خواهد داشت یا خیر . این خبر درست یک روز پس از این منتشر می شود که فیس بوک اعلام کرد بیش از ۲۷۰ صفحه مرتبط با دولت روسیه را از بین برده است.