اردوغان: فرانسه با تروریسم همدستی می‌کند

نگام ، بین الملل _ رئیس جمهور ترکیه گفت که فرانسه با تروریست‌ها همدستی کرده و از آنها در کاخ الیزه پذیرایی می کند.

 

به گزارش آناتولی فارسی ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنرانی در ششمین کنگره استانی حزب عدالت و توسعه در استان دنیزلی، اظهار داشت: فرانسه با تروریست‌ها همدستی کرده و از آنها در کاخ الیزه پذیرایی می کند.

اردوغان در سخنرانی خود گفت:

”با تروریست‌ها همدستی کرده و از آنها در کاخ الیزه پذیرایی می کنید. آیا نمی بینید که تروریست‌ها در آلمان چه می کنند؟ در فرانسه هم همین اتفاق رخ خواهد داد. تا زمانی که جهان غرب به پشتیبانی از تروریست‌ها ادامه دهد محکوم به فروپاشی خواهد بود.

بر اساس آخرین آمار دریافتی ۴ هزار تروریست در عفرین از پا درآمده اند. این تعداد بدون احتساب آنهایی است که در داخل و خارج کشور و شمال عراق از پای درآمده اند. اگر آنها را در نظر بگیریم این رقم به ۴۲۰۰ الی ۴۳۰۰ نفر می رسد.

این هفته با گروهی از اعضای ارتش آزاد سوریه دیدار کردم. با مشاهده اعتقاد و ایمان آنها از وضعیت خود ناراحت شدم. یکی از فرماندهان ارتش آزاد سوریه حین درگیری ها از چندین نقطه مجروح شده و معده خود را از دست داده، پ.ک.ک برای شهادت و جنازه این شخص جایزه تعیین کرده، اما او پس از عمل‌های جراحی مجددا به جبهه جنگ بازگشته است. اینها افرادی هستند که همراه با سربازان ما علیه دشمن و گروه های تروریستی می‌جنگند.

هیچ فرقی میان پ.ک.ک و فتو وجود ندارد. همانطور که می‌دانید شش تن از مهم ترین افراد فتو را در کوزوو دستگیر و به کشور منتقل کردیم. نزدیک به ۸۰ عضو فتو را از کشورهای مختلف به ترکیه انتقال داده ایم و به اینکار ادامه خواهیم داد. به هر کجا بگریزند آنها را تعقیب خواهیم کرد”.