گفتگوی نگام با محمدرضا فرزین ، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون / افشاگری های اخیر احمدی نژاد

نگام ، حسن مقیمی _ محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران در رابطه با شرایط قضایی و ساختار قوه قضائیه در ایران دست به افشاگری های بی سابقه زده است.افشاگری از جانب شخصی که در واقع نور چشم نظام بوده است و حال تبدیل به دشمن سرسخت آن ها شده است . این چنین تغییر ریشه در چه چیزی دارد ؟

 

پیرامون همین موضوع همکلام شدیم با آقای محمدرضا فرزین ، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون که در ادامه میخوانید :

 

نگام : لطفا نظر خود را در مورد افشاگری های اخیر احمدی نژاد بیان بفرمایید؟

متاسفانه عملکرد سیستم به گونه ای بوده است که تا روزی که کدخدا را این جماعت دیده بودند  با آن همراه و همسنگ و همفکر بودند و کسی به کارشان کاری نداشت ولی همین که این شخص خواست از مسیر خارج شود شلاق حاکمان بر دوش آنها وارد آمد و احمدی نژاد هم یکی از این جماعت است.

 

نگام : چرا احمدی نژاد زمانی که کشور نیاز به آرامش دارد خود را به عنوان حافظ مردم و منجی جلوه میدهد؟

اگر بخواهیم این حرکت احمدی نژاد را ضد نظام یا به نفع نظام بدانیم، به گمان من هیچ کدام از اینها نیست بلکه کارد به استخوان احمدی نژاد هم رسیده است.او خصوصیاتی دارد که اگر کسی همراه و یاور او باشد از هیچ کمکی دریغ ندارد همچون آقای مشایی که شمس آقای احمدی نژاد است.

ایجاد اختلافات بین احمدی نژاد و آقای خامنه ای برای امروز و دیروز نیست.از زمانی که احمدی نژاد خود را امام زمان دانست و اعتقادی به نایب امام زمان نداشت مشکلات اساسی پیدا شد و اکنون این مشکلات ریشه در آن مسائل دارد لذا آقای احمدی نژاد وقتی میبیند که بال و پرش را چیده اند و همه ی آن چیزهایی که ایشان با دستور آقای خامنه ای انجام میداد اکنون بر علیه خودش انجام میگیرد ناراحتی او را در پی دارد و باعث بروز این رفتار از جانب او شده تا به قول خودش تاریکخانه اشباح را نشان دهد.

من هنوز فراموش نکرده ام که به جرم بیان اینکه احمدی نژاد توان اداره کشور را ندارد از سوی باند آقای خامنه ای و تشکیلات عدلیه غیر عادل به چهل ضربه شلاق و دو سال و نیم زندان محکوم شدم.اکنون این کارکرد ها به خود احمدی نژاد رسیده است.

 

نگام : عکس العمل سران نظام خصوصا خانواده لاریجانی ها با ایشان چه میتواند باشد؟

خانواده لاریجانی ها فاسد تر از این مسائل می باشند که با احمدی نژاد مقابله کنند .

در قدیم می گفتند دستت را دراز نکن تا بتوانی پایت را دراز کنی، لذا عملکرد دستگاه قضایی و برادران دالتون ها یا لاریجانی ها بقدری ضعیف است که نمیتوان گپی درباره اش زد . این عراقی هایی که آمدند بر ایران حاکم شدند از آقای خامنه ای تا لاریجانی ها باید گفت این باند عجیب و غریب هیچ چیزی برای دفاع از خود ندارند و از اهرمهای سرکوب به شدت استفاده میکنند و هر صدایی را در نطفه خفه میکنند بعنوان مثال آقای خامنه ای در روز عید آن دروغ بزرگ را میگوید در حالی که امثال من شاهد بر این مدعا هستیم . لذا رویکرد و شأن و جایگاه لاریجانی ها به صورتی است که قادر به مقابله با احمدی نژاد نیستند و هرچقدر هم تلاش کنند بیشتر غرق میشوند و در چاه فرو میروند.

 

نگام : چرا حامیان دیروز احمدی نژاد هیچکدام جرات مقابله با ایشان راندارند؟

 

به نظر من دو دلیل دارد یکی اینکه آنها هم همچون خود احمدی نژاد رفتار میکنند اما احمدی نژاد جرأت بیان آن را دارد ولی آنها ندارند .شما اگر توجه کنید بخش قابل ملاحظه ای از بدنه ی اصولگرایی نسبت به صحبت های آقای خامنه ای در روز اول فروردین واکنش های عجیبی نشان دادند و همه معتقد بودند که ایشان دروغ میگوید لذا همه ناامید شده اند و اکثر آدمهای عاقل اطراف دلزده شدند و کناره گیری کردند .همه آنها زمانی از احمدی نژاد حمایت میکردند اما اکنون میبینند که او حرفهای درستی میزند و سخن نابجا به زبان نمی آورد لذا سکوت کرده اند و چیزی نمیگویند.یک بخشی هم تندروهایی هستند که به مقامی رسیده اند همچون علم الهدی و احمد خاتمی و این قبیل افراد که همه آنها در حد بضاعت خودشان حرف میزنند و به اعتقاد من این گروه آنقدر رسوا هستند که کافی است سندی از آنها رو شود که دیگر اثری از آنها باقی نماند هرچند که اثری هم نمانده است اما اگر سند ی از آنها رو شود برایشان سنگین تمام میشود لذا در برابر احمدی نژاد سکوت کرده اند.

 

نگام :آینده ایران و جمهوری اسلامی و این موج اعتراض ها و تنش ها را چگونه می بینید ؟

 

به نظر من نظام از درون پوسیده است و این سی سال رهبری داهیانه آقای خامنه ای مملکت را به روز سیاه کشانده است و همچنین خطبه های چرند روز جمعه و این خطبه اخیر علم الهدی که گفت تمامی مسئولیتها که جامعه به این وضع دچار شده است بر عهده دولت است و آقای خامنه ای بسیار رهبر خوبی هستند.اما متاسفانه همه ما شاهد بودیم و هستیم که این مملکت به قهقرا رفته است بر اساس ایده ها و تفکر و شخص رهبری و کسانی که با او همراه و همفکر هستند. این جای تأسف و تأثر دارد و امثال علم الهدی هم با این نوع سخنرانی هایشان بیشتر باعث رسوایی می شوند.شما دقت کنید وقتی این سخن گفته میشود میبینیم که مملکت در تمامی مراحل به بن بست رسیده است و دچار فساد است.از فساد اخلاقی تا فساد مالی تا فحشا و منکرات و می رسیم به مشکلات اقتصادی و سیاسی و امثالهم و همه ی اینها از رهبری داهیانه آقای خامنه ای و همراهانشان میباشد که دور او را گرفته اند و اجازه نمیدهند او قدری به خودش آید و ببیند که در اطراف چه میگذرد لذا به اعتقاد من حکومت در حال فروپاشی است اما امیدوارم انقلابی دیگر شکل نگیرد و عده ای عاقل وارد عمل شوند و این مملکت را از دست اینها نجات دهند و به سمت افق های روشن حرکت دهند.