برای حذف تلگرام ، روسیه دست به دامان گوگل و اپل شد

نگام ، بین الملل _ سازمان نظارت و رگولاتوری روسیه دست به دامان غول‌های تکنولوژی همچون گوگل و اپل شده است تا با حذف اپلیکیشن تلگرام از پلت‌فرم فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی خود (اپ استور و پلی استور)، موجب عدم دسترسی کاربران به تلگرام شوند.

به گزارش ایسنا به گزارش وب سایت CNBC، حال که گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع ناشناس نشان می دهد روسیه با اینکه بسیاری از IPهای این کشور را به منظور عدم دسترسی و فیلترینگ تلگرام مسدود کرده، با این حال هنوز نتوانسته دسترسی همه مردم و کاربران این کشور را قطع کند. از این رو این کشور برای عدم دسترسی کاربران به تلگرام دست به دامان غول‌های تکنولوژی دنیا شده است.

بعد از این درخواست پاول دوروف مدیر تلگرام نیز با انتشار پیامی در کانال رسمی خود در تلگرام از اپل، گوگل، آمازون و مایکروسافت بابت عدم دخالت و ورود به مسائل سیاسی و روسیه تشکر کرد.

گفتنی است ماه‌هاست که روسیه از تلگرام درخواست می‌کرد سرورهایش را به این کشور منتقل کرده و اطلاعات مورد نیاز نهادهای امنیتی روسیه را در اختیار آن‌ها قرار بدهد. پس از آنکه پاول دوروف ، موسس و مدیرعامل تلگرام بارها به درخواست آن‌ها پاسخ منفی داد، دادگاه‌های عالی و سازمان نظارت بر اینترنت و رگولاتوری در روسیه علاوه بر جریمه کردن تلگرام، آن را به مسدودسازی و فیلترینگ تهدید کردند.