اردوغان: انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه ۲۴ ژوئن ۲۰۱۸ برگزار می شود

نگام ، بین الملل _ رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان کشور روز یکشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.

 

به گزارش تی آر تی فارسی ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری پس از دیدار با دولت باغچه‌لی رهبر حزب حرکت ملی اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه روز یکشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۱۸ (سوم تیر ۱۳۹۷) برگزار خواهد شد.

اردوغان گفت که تصمیم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی زودهنگام، پس از مشورت با اعضای حزب عدالت و توسعه و در نظر گرفته شدن شرایط خاص منطقه مخصوصا جنگ و بحران سوریه و تحولات عراق گرفته شده است.

دولت باغچه‌لی، رهبر حزب حرکت ملی ترکیه دیروز طی سخنانی در نشست گروهی حزب متبوع خود در مجلس کشور ضمن پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام گفته بود: مراجعه مردم به صندوق‌های رای در روز ۲۶ آگوست ۲۰۱۸ برای انتخاب رئیس جمهور و نمایندگان مجلس همزمان با سالگرد پیروزی نبرد ملازگرد، بهترین، دموکراتیک‌‌ترین و عاقلانه‌ترین روش برای پاسخ به دشمنان ترکیه است.

وی در ادامه تصریح کرد: در صورت تصویب قوانین لازم، حزب حرکت ملی خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد شد. لزومی بر ایجاد وقفه در این امر وجود ندارد. بر هم زدن نقشه های آشوبگرانه لازم است. زمان پایان دادن به برخی مناقشات بر سر زمان انتخابات فرا رسیده است.