غلامرضا حیدری: افرادی که از احمدی‌نژاد اعلام برائت نکردند صداقت بیشتری دارند ؛ برائت احمدی‌نژادی‌ها از او وفاداری یاران موسوی، خاتمی و کروبی را یادآوری می‌کند

نگام ، سیاسی _ غلامرضا حیدری، نماینده مردم تهران با اشاره به اعلام برائت ۴۳ عضو کابینه دولت‌های احمدی‌نژاد گفت: شاید نکته این اعلام برائت وزرای احمدی‌نژاد در این است که همه ببینید آقایان موسوی،  خاتمی و  کروبی چه آدم‌هایی بودند که افراد و اعضای کابینه آن‌ها حتی هزینه‌ها را به جان می‌خرند و به دیدار خانواده‌های آن‌ها می‌روند.

غلامرضا حیدری، نماینده تهران در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» با اشاره به عملکرد احمدی‌نژاد با بیان این موضوع که آقای احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور معمولی نبود، گفت: او رئیس‌جمهوری بود که در آن فراز و نشیب‌ها، مقام معظم رهبری در نماز جمعه (چون نماز جمعه بر اساس اعتقادات ما قداست خاص دارد) آمدند بحث مرحوم هاشمی رفسنجانی را مطرح کردند اما درباره احمدی‌نژاد گفتند که از نظر فکری به من نزدیک‌تر است.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: می‌خواهم این را بگویم که احمدی‌نژاد حداقل انقدر باید تدبیر و جوانمردی داشت که حرمت مقام رهبری را حفظ می‌کرد. او باید حرمت رهبری را  که این همه برای او مایه و آبرو گذاشت، حفظ می‌کرد. اما ببینید که چه‌کار کرد که ۴۳ نفر از اعضای کابینه او هم آمده‌اند و در برابرش اعلام برائت می‌کنند.

 

حیدری ادامه داد: این هم از آن اسراری است که چگونه افرادی که به‌خوبی او را شناخته و پیش‌بینی کرده بودند که آینده احمدی‌نژاد چه می‌شود و از او چه بیرون می‌آید، به حذف کشیدند. اما او همچنان آزاد می‌چرخد و هر چه دلش می‌خواهد هم می‌گوید.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاقات و عملکردی که در روزها و ماه‌های اخیر از احمدی‌نژاد و طرفداران او سرزده،‌ گفت: نمی‌دانیم چه سناریویی در حال اتفاق افتادن است، اما به‌هرحال دراین‌باره هم قوه قضاییه و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی باید پاسخ دهند. این‌ها از آن پارادوکس‌هایی است که نسل جوان نمی‌تواند آن را هضم کند و این کارها عین اقدام علیه امنیت ملی است.

 

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید براین موضوع که نباید کاری کرد که مردم ناامید شوند، گفت: مقام معظم رهبری چند بار اخیراً بحث ناامید کردن را مطرح کرده‌اند، اما حرکات احمدی‌نژاد مصداق بارز ناامید کردن نسل جوان است.

 

حیدری ادامه داد: ایشان بارها به راه‌حل عدالت اشاره و تاکید کردند که در این مبحث کم کار کرده‌ایم. این یکی از مصداق‌های بارز بی‌عدالتی است و آن‌هایی که زودتر فهمیدند و به‌موقع هشدار دادند به حذف و حصر کشیده شدند، اما احمدی‌نژاد به‌راحتی هر کاری که می‌خواهد می‌کند.

 

نماینده اصلاح‌طلب تهران درباره دلایل اعلام برائت برخی اعضای کابینه احمدی‌نژاد از او گفت: برای من جای سؤال است که این ۴۳ وزیر دولت‌های احمدی‌نژاد که از او اعلام برائت کرده‌اند، خودشان خواسته‌اند که این کار را انجام دهند یا از آن‌ها خواسته‌شده تا این کار را انجام دهند.

 

عضو فراکسیون امید مجلس بیان کرد: شاید نکته این اعلام برائت وزرای احمدی‌نژاد در این است که همه ببینید احمدی‌نژاد چگونه بوده که ۴۳نفر از وزرای کابینه او می‌آیند و از او اعلام برائت می‌کنند، اما آقایان موسوی،  خاتمی و  کروبی چه آدم‌هایی بودند که افراد و اعضای کابینه آن‌ها حتی هزینه‌ها را به جان می‌خرند و به دیدار خانواده آن‌ها می‌روند.

 

حیدری درباره این اعلام برائت جمعی و در مقابل افرادی از اعضای کابینه که نامشان در این بیانیه نیست و همچنان به احمدی‌نژاد وفادار هستند،‌ تاکید کرد: به نظر من افرادی که نامشان در این لیست اعلام برائت نیست از صداقت بیشتر و قابل‌تحمل‌تری برخوردار هستند؛ چون به این شکل که فرد نمک بخورد نمکدان بشکند هم جای بحث دارد.