واکنش وزارت امور خارجه ترکیه به اظهارات مقامات آمریکایی

نگام ، بین الملل _ وزارت امور خارجه ترکیه، اظهارات مقامات آمریکایی درباره وضعیت فوق‌العاده و انتخابات زودهنگام در ترکیه را غیرقابل قبول خواند.

 

حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای در واکنش به اظهارات هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت فوق‌العاده و انتخابات زودهنگام در ترکیه گفت که اظهار نظر درباره انتخاباتی که هنوز برگزار نشده، غیرقابل قبول است.

آکسوی در پاسخ به اظهارات نائورت، مبنی بر اینکه “در خصوص برگزاری انتخابات زودهنگام در وضعیت فوق‌العاده در ترکیه نگران هستیم”، با تاکید بر اینکه دموکراتیک، آزاد، عادل و شفاف بودن تمامی انتخابات در ترکیه توسط گزارش‌های بین‌الملل تایید شده است، گفت: “برگزاری رفراندوم در وضعیت فوق‌العاده در سال ۲۰۱۷ آخرین دلیل برای اثبات این موضوع است”.

وی با بیان اینکه وضعیت فوق‌العاده فقط فعالیت‌های تروریست‌ها علیه اتحاد و بقای دولت ترکیه را مورد هدف قرار می‌دهد، اظهار داشت: “در کشورمان به جز تروریست‌ها، محدودیت حقوق و آزادی برای هیچ کسی مورد بحث نیست. همچنین می خواهم یاد‌آوری کنم که در بسیاری از کشورها در وضعیت فوق‌العاده انتخابات برگزار شده است”.

وی با اشاره به اینکه اخیرا در فرانسه نیز در وضعیت فوق‌العاده انتخابات برگزار شده است، تصریح کرد: “اینگونه اظهارات نشانه اعمال استاندارد دوگانه علیه ترکیه است. علاوه بر این، اظهار نظر درباره انتخاباتی که هنوز برگزار نشده، مداخله به اراده ملت و غیرقابل قبول است”.