تمام لانه های گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ نابود شد

نگام ، بین الملل _ نیروهای امنیتی ترکیه در ادامه عملیات‌های ضد تروریسم علیه عناصر پ.ک.ک از ۲۴ جولای ۲۰۱۵ تاکنون ۱۶ هزار و ۶۵۰ تروریست را سرنگون کردند.

 

به گزارش آناتولی فارسی ، نیروهای امنیتی ترکیه در ادامه سلسله عملیات‌‌های خود علیه عناصر گروه تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک که با هدف برهم زنی آرامش و صلح در کشور دست به حملات تروریستی زده و از سوءاستفاده کودکان در حملات خود ابایی نداشتند، از ۲۴ جولای ۲۰۱۵ تاکنون ۱۶ هزار و ۶۵۰ تروریست را ازپای درآوردند.

نیروهای امنیتی ترکیه متشکل از نیروهای نظامی و انتظامی در بازه زمانی مذکور در مناطق شرقی و جنوب شرقی کشور به ویژه استان دیاربکر و شرناق عملیات موفقیت آمیزی علیه عناصر این گروه تروریستی انجام داده‌ و شماری بسیاری از مسئولان خودخوانده پ.ک.ک به هلاکت رسیدند.

در عملیات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی ترکیه ضربات مهلکی به گروه تروریستی پ.ک.ک وارد شده است. این در حالیست که در عملیات‌های هوایی از جنگنده، پهپادهای مسلح و غیرمسلح و در عملیات‌های زمینی نیز از تیم‌های کاملا مجهز استفاده شده است.

نیروهای امنیتی ترکیه در جریان این عملیات با استفاده از جنگ افراز های مذکور لانه‌های گروه تروریستی پ.ک.ک را یک به یک نابود و با خاک یکسان کردند.

از سوی دیگر از آغاز عملیات شاخه زیتون در عفرین در شمال سوریه برای پاکسازی این منطقه از لوث تروریست‌ها نیز ۴ هزار و ۲۵۴ تروریست از پای درآمده است.

اقدامات نیروهای مسلح ترکیه برای زدودن آثار گروه تروریستی از عفرین که بلافاصله پس از آزادی مرکز این شهرستان آغاز شده با سرعت هرچه تمام ادامه دارد.

در این راستا، بمب‌های دست‌ساز گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ خنثی و شرایط برای بازگشت مردم بومی عفرین به خانه‌های خود فراهم می شود.

نیروهای متخصص ارتش ترکیه از آغازعملیات جستجو و خنثی سازی مین و تله های انفجاری در چارچوب عملیات شاخه زیتون در عفرین تاکنون حدود ۱۱۷ مین و ۸۵۵ بمب دست ساز کارگذاشته شده توسط تروریست های پ.ی.د به عنوان شاخه سوری گروه تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک را خنثی کرده‌اند.