شکنجه ی جسمی و روحی و روانی فرزاد صحرایی در زمان بازداشت

حسن مقیمی

 

فرزاد صحرایی متولد ۲۵فروردین ماه ۱۳۷۰ در شهر قم کارگری ساده که تنها برای اعتراض به گرانی ها و نابسامانی های پیش رو در کنار سایر معترضین دی ماه به خیابانها آمد تا صدایش به گوش مسئولین برسد.
اما نتیجه چیز دیگری شد.

به گفته یک منبع آگاه به سایت خبری نگام ، او تنها یک هفته بعد از اعتراضات در تاریخ ۱۶ دی ماه  سال گذشته ، شب هنگام ، زمانی که در حال ورود به منزل بود توسط چهار نفر لباس شخصی ربوده می شود و حدود یک ماه در مکانی نامعلوم و بدون اطلاع به خانواده ، گروگان نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بود.
پس از یک ماه بلاتکلیفی دائما در رفت و آمد بین زندان و اتاق های بازجویی به سر برد.
به گفته منبع آگاه که اطلاعات خود را در اختیار خبرنگار سایت نگام قرار داده است از لحظه ابتدایی دستگیری همراه با ضرب و شتم در ماشین بوده است که با مشت و لگد و شوکر به فرزاد صحرایی آسیب می رساندند.
در اتاق بازجویی چند نفر تحت عنوان بازجو با نقاب و چهره هایی پوشانده شده وارد میشوند و فیلم و عکس هایی که از روز های اعتراضات ضبط کرده اند را جلوی چشمان فرزاد صحرایی میگذارند.
تهدید میکردند که پدر و خواهر و اعضای خانواده ات را خواهیم کشت مگر اینکه به ما بگویی از چه اپوزوسیونی پول گرفته ای ؟
اسلحه ها را کجا پنهان کرده ای؟
رئیس باند شما چه کسی است؟
و سایر افراد باند را به ما معرفی کن….

تهمت هایی واهی که تنها آدمی را به یاد بازجویی های منزجر کننده سعید امامی و همسر او می اندازد.

سپس پس از مدتی که در زندان لنگرود قم به سر برد تنها در دو جلسه بازپرسی که تنها به دو دقیقه بیشتر نیانجامید حکم محاربه و اشد مجازات اعدام را جلوی چشمان او می گذارند و سپس با اعلام اینکه ما از رأفت اسلامی در صدور احکام برخورداریم بدون تفهیم اتهام ، فرزاد صحرایی را به دو تا پنج سال حبس محکوم می کنند .
اکنون به قید وثیقه ای سنگین آزاد است و در انتظار اجرای حکم ظالمانه دستگاه عدلیه نسبت به خود میباشد.
دو سال حبس تنها برای اعتراض به وضع اقتصادی جامعه برای فرزاد صحرایی را مقایسه می کنیم با دو سال حبس سعید مرتضوی به دلیل معاونت در قتل.

منبع آگاه دقایقی پیش به ما اطلاع داد که فرزاد صحرایی به زندان احضار شده است برای اجرای حکم.