سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی : بازار لوازم خانگی کشش افزایش قیمت را ندارد/ گرانی در راه است؟

نگام ، اقتصادی _ سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان این‌که ادامه روند افزایش نرخ دلار، قیمت لوازم خانگی را نیز متاثر می‌کند گفت: تا کنون نیز لوازم خانگی در پی نوسانات دلار گران شده اما بازار بیش از این کشش افزایش قیمت را ندارد.

 

به گزارش اقتصاد آنلاین ، حمیدرضا غزنوی از افزایش قیمت مواد اولیه قطعه‌سازان و کارخانه‌های تولیدی وابسته به دولت مانند فولاد و پتروشیمی خبر داد و افزود: با گران شدن دلار تولید کنندگان بیشترین ضرر را متحمل شدند.

وی ادامه داد: به دلیل این‌که تولیدکنندگان اعتباری خرید می‌کنند با گران شدن دلار در تسویه حساب ضرر کردند چراکه اجناس‌شان از قبل با قیمت کم‌تر فروخته شده بود.

دبیر کل مجموعه کارآفرینان تهران تصریح کرد: با دلار ۴۲۰۰ تومانی فرقی بین تولیدکننده و واردکننده وجود ندارد چراکه تولیدکننده مجبور به خرید قطعات اولیه از خارج کشور می‌شود و این به معنای حمایت از کالای ایرانی نیست.

غزنوی با تاکید بر این‌که همگام با افزایش نرخ دلار لوازم خانگی نیز گران می‌شود خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز شاهد افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی لوازم خانگی بودیم اما با تاثیر جهش نرخ دلار، بازار کشش افزایش قیمت را ندارد.

او با اشاره به تقاضای بالا برای کالاهای وارداتی و تاکید بر کنترل آن توضیح داد: با افزایش تقاضا باید شاهد گران شدن بیش از حد لوازم خانگی باشیم.