پیکر مومیایی منتسب به رضا شاه و تدابیر شدید امنیتی در شهرری / عکس

حسن مقیمی

پیکر متعلق به رضا شاه باشد یا نباشد انتظاری بیش از این نمی رفت که صداوسیمای جمهوری اسلامی  اصل ماجرا را تکذیب کند.همانطور که پیشبینی می شد صداوسیما اعلام کرد که پیکر مومیایی نبوده است .حال ما صورت باند پیچی و آستین های پیراهن را نادیده میگیریم و قضاوت را در اختیار خود مردم میگذاریم.
اما روی سخن ما چیز دیگری است.
این مسئله باعث شد که موجی از طرفداران نظام پادشاهی و یا دوستداران رضا شاه به سمت حرم عبدالعظیم حسنی در شهرری حرکت کنند.
براساس گزارش هایی که در اختیار سایت خبری نگام قرار گرفت متاسفانه در شهرری تدابیر شدید امنیتی برقرار می باشد از یگان ویژه تا ون های معروف نیروی انتظامی و موتورسوارانش در محل مستقر می باشند و گروهی از لباس شخصی های همیشه در صحنه نیز در لابلای مردم در حال تردد و گاها تصویربرداری می باشند.

این شاید یکی از نقاط عطف چهل سال حاکمیت نظام جمهوری اسلامی می باشد . بسیار قابل تامل است که نظامی که با شعار تغییر و پیشرفت بر سرکار آمد اکنون جوانانش که قطعا هیچ درک عینی و بصری از دوران پهلوی ندارند اما تنها به صرف بررسی تاریخ و شنیده ها و دیده های تصویری خود شعار حمایت از پادشاهی را می دهند.این یعنی حاضرند به چهل سال قبل باز گردند زیرا که هیچ پیشرفت داخلی و خارجی را از این نظام ندیده اند جز پسرفت.

حرف پایان را اینگونه می گویم که حدود هشتاد سال پیش پس از بازگشت رضا شاه از ترکیه حمایت از کالای داخلی را الزام کرد نه به عنوان شعار بلکه بعنوان یک اصل.
اکنون آیت الله خامنه ای پس از هشتاد سال به این نتیجه رسیده است که همان شعار را فریاد بزند و این یعنی پسرفتی که جوانان ما دیده اند.

نگام ، ناگفته های ایران ما