برگزاری جلسه دادگاه راحله راحمی‌پور

مهرداد شاکری

در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ جلسه رسیدگی به اتهامات راحله راحمی‌پور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار خواهد شد.

قوه قضائیه راحله راحمی‌پور را به دلیل پیگیری سرنوشت برادرزاده‌اش گلرو راحمی‌پور، نوزادی که در جریان اعدام‌های دهه ۶۰ در زندان اوین ناپدید شده و همچنین پیگیری پرونده برادرش حسین راحمی‌پور که در همان زمان اعدام شده است، محاکمه خواهد کرد. راحله راحمی‌پور در شهریور سال گذشته بازداشت و پس از حدود دو هفته بازجویی در بند ۲۰۹ بازداشتگاه اوین با قرار کفالت آزاد شده بود.

بنابر گزارشات، جلسه رسیدگی به اتهامات راحمی‌پور ساعت ۹ صبح مورخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار خواهد شد. «تبلیغ علیه نظام، شرکت در تجمعات اعتراضی، شکایت به سازمان ملل و مصاحبه با رسانه‌های معاند» اتهاماتی هستند که در این پرونده عنوان شده‌اند.

راحله راحمی‌پور در سال ۹۵ نیز به اتهام «تبلیغ علیه نظام» محاکمه و به یک سال حبس محکوم شده بود. در آن زمان قاضی صلواتی به اتهامات او رسیدگی کرده بود. پرونده سال ۹۵ هم‌اکنون در مرحله تجدید نظر است و هنوز حکم قطعی برای آن صادر نشده است.

بنابر اطلاعات موثق ،دستگاه امنیتی قضائی علاوه بر بازداشت و باز کردن دو پرونده با اتهامات مشابه، از روش‌های غیرحقوقی نیز برای تحت فشار قرار دادن راحله راحمی‌پور و منصرف کردن او از پیگیری پرونده‌های گلرو و حسین راحمی‌پور استفاده می‌کند. این منبع به اطلس گفته است که «خانم راحمی‌پور به طور مکرر از سوی نیروهای امنیتی تهدید می‌شود. به او گفته شده است که اگر به فعالیت‌هایش ادامه دهد فرزندش نیز بازداشت خواهد شد.»

 

نگام ، ناگفته های ایران ما