بازتاب دیدار دراماتیک رهبران دو کره در رسانه های جهان ؛ لبخند زدند و دست دادند ، تنها در رویاهای تب دار این دیدار قابل تصور بود ، نفس ها در سینه حبس شد

نگام ، بین الملل _ دیدار تاریخی رهبران دو کره با بازتاب گسترده در رسانه‌های خارجی همراه بود. این دیدار حواشی را نیز به همراه داشت. 

به گزارش رویداد ۲۴ رویترز با انتخاب تیتر «با دیدار رهبران دو کره تاریخ جدیدی اکنون گشوده شد» به دیدار صبح امروز رهبران دو کره اشاره کرده و نوشت: لبخند زدند و دست دادند، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و «مون جائه این» رییس جمهور کره جنوبی صبح امروز -جمعه- در نخستین نشست دو کره طی یک دهه گذشته در روستای صلح در مرزهای مشترک دو کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.

رویترز در ادامه نوشت: صحنه‌هایی از مون و کیم که جک می‌گفتند و در کنار یکدیگر راه می‌رفتند تضاد فاحشی با آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای سلسله‌وار سال گذشته کره شمالی داشت که منجر به اعمال تحریم‌های بین‌المللی و نگرانی درباره احتمال درگیری نظامی در شبه جزیره کره را ایجاد کرد، داشت.

این خبرگزاری همچنین نوشت: این دیدار دراماتیک، که با هدف پایان چندین دهه طولانی درگیری میان دو کره انجام شد، چند هفته پیش از دیدار «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا برگزار شد و قرار است در این نشست درباره خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره گفت‌وگو شود.

ای بی سی نیوز نیز در این باره نوشت: تنها در رویاهای تب‌دار می‌توان تصور کرد که کیم جونگ اون دست در دست مون جائه این در حال پیاده‌روی هستند. رهبران دو کشور همین یک سال پیش در حال تهدید یکدیگر بودند اما اکنون همانند دوستان قدیمی از لحظات خود زیر آفتاب لذت بردند.

آسوشیتدپرس نیز در این باره نوشت: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای دیدار با مون جائه این رییس جمهور کره جنوبی از مسلح‌ترین مرز جهان گذشت و تاریخ‌ساز شد. کیم پس از آن از مون خواست تا یک گام به سمت بخش کره شمالی بگذارد تا در این بخش نیز دو نفر با یکدیگر عکس یادگاری بگیرند.

به نوشته روسیه الیوم، یکی از حواشی جالب این دیدار این بود که کیم جونگ اون برای صرف ناهار و استراحت پس از دیدار صبح امروز به بخش کره شمالی روستای صلح بازگشت.

اسکای نیوز عربی نیز با بازتاب خبر دیدار رهبران دو کره نوشت: نفس مردم جهان صبح امروز جمعه با دیدار رهبران دو کره در سینه حبس شد. یک دختر بچه و یک پسر بچه کره جنوبی به رهبر کره شمالی یک دسته گل دادند و رهبران دو کره روی فرش قرمز قدم زدند و سوژه عکاسان شدند.